Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG wstrzymuje wielkie inwestycje

0
Podziel się:

- Nie będziemy realizować nowych inwestycji w sektorze energetycznym do momentu zmiany trendów rynkowych i wyjaśnienia niepewności regulacyjnych dotyczących wsparcia kogeneracji gazowej - oświadczył wiceprezes spółki.

PGNiG wstrzymuje wielkie inwestycje
(PGNiG)
bFdNJrnV

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG)
nie będzie realizować nowych inwestycji w sektorze energetycznym do momentu zmiany trendów rynkowych i wyjaśnienia niepewności regulacyjnych dotyczących wsparcia kogeneracji gazowej, zapowiedział wiceprezes spółki Jacek Murawski.

_ Nie będziemy realizować nowych inwestycji w tym sektorze do momentu zmiany trendów rynkowych i wyjaśnienia niepewności regulacyjnych dotyczących wsparcia kogeneracji gazowej _ - powiedział Murawski, cytowany przez _ Dziennik Gazetę Prawną _.

Kolejnym problemem, jaki wymienia gazeta, są zbyt niskie ceny energii. W efekcie zatrzymany zostanie m.in. wspólny z Tauronem projekt budowy elektrowni gazowej w Łagiszy.

bFdNJrnX

PGNiG jest obecne na GPW od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą. W swojej spółce zależnej PGNiG Termika produkuje energię elektryczną i ciepło.

Czytaj więcej w Money.pl
PGNiG ujawnia czy grozi nam kryzys gazowy W połowie 2012 r. w magazynach było około 1,5 miliardów metrów sześciennych gazu. Jak zapasy wyglądają dziś?
Lotos i PGNiG wspólnie poszukają ropy i gazu PGNiG i Lotos Petrobaltic podpisały umowę o wspólnych operacjach na obszarze koncesyjnym Kamień Pomorski. Lotos Petrobaltic jest jedną ze spółek grupy Lotos, której prezesuje Paweł Olechnowicz.
PGNiG notuje trzydziestokrotny wzrost zysku W pierwszym półroczu 2013 roku grupa kapitałowa PGNiG osiągnęła około 1,43 mld zł zysku netto wobec 45 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.
bFdNJroy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)