Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
07.02.2006 12:06

PGNiG wznawia pełne dostawy gazu do wszystkich odbiorców

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA wznowi we wtorek od godz. 22:00 w pełni dostawy gazu do wszystkich odbiorców przemysłowych, w tym do zakładów chemiznych i PKN Orlen./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) wznowi we wtorek od godz. 22:00 w pełni dostawy gazu do wszystkich odbiorców przemysłowych, w tym do zakładów chemiznych i PKN Orlen, podała spółka w komunikacie we wtorek.

„W dniu 07 lutego 2006 roku od godziny 22:00 zostaną w pełni wznowione dostawy gazu do wszystkich odbiorców przemysłowych. W związku z tym, dostawy gazu do Zakładów Wielkiej Syntezy Chemicznej oraz PKN Orlen SA będą odbywały się zgodnie z handlowymi poziomami dostaw” – podano w komunikacie.

PGNiG podało w poniedziałek, że w weekend zmniejszenia dostaw dla największych klientów przemysłowych wynikające z umów handlowych utrzymywały się na poziomie 1,5 mln m. sześc.

W sobotę, 4 lutego, zużycie gazu u odbiorców wyniosło 50,5 mln m sześc., w niedzielę, 5 lutego, 48,1 mln m sześc., zaś w poniedziałek 52,2 mln m sześc.

W końcu stycznia, ze względu na silne mrozy i ograniczenia w dostawach z kierunku wschodniego, zużycie gazu osiągało kolejne rekordy – aż do 63,5 mln m. sześc. 25 stycznia. W ub. roku o tej porze było to 50-52 mln m. sześc. Efektem było ograniczanie dostaw do kolejnych odbiorców przemysłowych, poczynając od spółek chemicznych i PKN Orlen.

Tagi: pgnig, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz