Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
18 chętnych na prezesurę w PGZ. Spółka pochwaliła się wynikami postępowania kwalifikacyjnego

18 chętnych na prezesurę w PGZ. Spółka pochwaliła się wynikami postępowania kwalifikacyjnego

Jakub Skiba - po odwołaniu Błażeja Wojnicza tymczasowo pełni obowiązki prezesa. Fot. ADAM GUZ/EAST NEWS
Jakub Skiba - po odwołaniu Błażeja Wojnicza tymczasowo pełni obowiązki prezesa.

W ciągu niecałego tygodnia chęć objęcia fotela prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej zgłosiło 18 osób. W środę upłynął termin składania zgłoszeń. Teraz spółka zadecyduje, kto zastąpi odwołanego w ubiegłym tygodniu Błażeja Wojnicza.

Informacja o liczbie kandydatów na stanowisko prezesa została w środę przekazana Polskiej Agencji Prasowej przez Biuro Komunikacji i Promocji PGZ.

Dotychczasowy szef PGZ Błażej Wojnicz został odwołany w ubiegły czwartek. To samo spotkało resztę zarządu. Tak zdecydowała wymieniona również w czwartek rada nadzorcza.

Tymczasowo, do momentu zatrudnienia nowego szefa, do pełnienia funkcji prezesa rada oddelegowała ze swoich szeregów Jakuba Skibę. Tego samego dnia ogłosiła konkurs na prezesa.

Z kolei w środę, 14 lutego, na stronie internetowej PGZ pojawiła się informacja, że teraz spółka szuka członka zarządu i wszczyna postępowanie kwalifikacyjne w tej sprawie.

O szykowanych w PGZ czystkach zaczęło się mówić niemal od razu po rekonstrukcji rządu. W jej wyniku fotel szefa MON, który nadzoruje Polską Grupę Zbrojeniową, musiał opuścić Antoni Macierewicz. Jego miejsce zajął Mariusz Błaszczak, wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zobacz też: Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

Skiba, pełniący czasowo funkcję prezesa PGZ, to człowiek Błaszczaka. Do października ubiegłego roku pracował razem z Błaszczakiem w MSWiA, gdzie był wiceministrem. Później objął fotel szefa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

prezes, pgz, polska zbrojeniówka
Czytaj także
Polecane galerie
Sinus
2018-02-15 13:50
Jestem w szoku, że ten program jest tak intuicyjny. Rozliczenie zajęło mi dosłownie 5 minut z zgearkiem w ręce.
Edward
2018-02-15 13:44
Pierwszy raz użyłem podatnik info i jestem zachwycony. Naprawdę prosta obsługa i przyjazna szata graficzna. Wszystko przejrzyste.
pqe
2018-02-15 13:38
Jak już podatnik info zapamięta Twoje dane w swojej bazie, to rozliczenie PITu zajmuje jeszcze mniej czasu.
Pokaż wszystkie komentarze (11)