Notowania

18 chętnych na prezesurę w PGZ. Spółka pochwaliła się wynikami postępowania kwalifikacyjnego

W ciągu niecałego tygodnia chęć objęcia fotela prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej zgłosiło 18 osób. W środę upłynął termin składania zgłoszeń. Teraz spółka zadecyduje, kto zastąpi odwołanego w ubiegłym tygodniu Błażeja Wojnicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM GUZ/EAST NEWS)
Jakub Skiba - po odwołaniu Błażeja Wojnicza tymczasowo pełni obowiązki prezesa.

Informacja o liczbie kandydatów na stanowisko prezesa została w środę przekazana Polskiej Agencji Prasowej przez Biuro Komunikacji i Promocji PGZ.

Dotychczasowy szef PGZ Błażej Wojnicz został odwołany w ubiegły czwartek. To samo spotkało resztę zarządu. Tak zdecydowała wymieniona również w czwartek rada nadzorcza.

Tymczasowo, do momentu zatrudnienia nowego szefa, do pełnienia funkcji prezesa rada oddelegowała ze swoich szeregów Jakuba Skibę. Tego samego dnia ogłosiła konkurs na prezesa.

Z kolei w środę, 14 lutego, na stronie internetowej PGZ pojawiła się informacja, że teraz spółka szuka członka zarządu i wszczyna postępowanie kwalifikacyjne w tej sprawie.

O szykowanych w PGZ czystkach zaczęło się mówić niemal od razu po rekonstrukcji rządu. W jej wyniku fotel szefa MON, który nadzoruje Polską Grupę Zbrojeniową, musiał opuścić Antoni Macierewicz. Jego miejsce zajął Mariusz Błaszczak, wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zobacz też: Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

Skiba, pełniący czasowo funkcję prezesa PGZ, to człowiek Błaszczaka. Do października ubiegłego roku pracował razem z Błaszczakiem w MSWiA, gdzie był wiceministrem. Później objął fotel szefa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

Tagi: pgz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2018

pqeJak już podatnik info zapamięta Twoje dane w swojej bazie, to rozliczenie PITu zajmuje jeszcze mniej czasu.

15-02-2018

Pietrek19, bo ja też bym wziął tę fuchę. Mam 17 lat doświadczenia na zmywaku w pizzerii, lubię pracować i jestem punktualny. Czy coś jeszcze musiałbym umieć … Czytaj całość

15-02-2018

ZK590Gdzie można zgłosić swoją kandydaturę? Będę "pracował" po 14 godzin.

Rozwiń komentarze (9)