Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
18 chętnych na prezesurę w PGZ. Spółka pochwaliła się wynikami postępowania kwalifikacyjnego

18 chętnych na prezesurę w PGZ. Spółka pochwaliła się wynikami postępowania kwalifikacyjnego

Jakub Skiba - po odwołaniu Błażeja Wojnicza tymczasowo pełni obowiązki prezesa. Fot. ADAM GUZ/EAST NEWS
Jakub Skiba - po odwołaniu Błażeja Wojnicza tymczasowo pełni obowiązki prezesa.

W ciągu niecałego tygodnia chęć objęcia fotela prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej zgłosiło 18 osób. W środę upłynął termin składania zgłoszeń. Teraz spółka zadecyduje, kto zastąpi odwołanego w ubiegłym tygodniu Błażeja Wojnicza.

Informacja o liczbie kandydatów na stanowisko prezesa została w środę przekazana Polskiej Agencji Prasowej przez Biuro Komunikacji i Promocji PGZ.

Dotychczasowy szef PGZ Błażej Wojnicz został odwołany w ubiegły czwartek. To samo spotkało resztę zarządu. Tak zdecydowała wymieniona również w czwartek rada nadzorcza.

Tymczasowo, do momentu zatrudnienia nowego szefa, do pełnienia funkcji prezesa rada oddelegowała ze swoich szeregów Jakuba Skibę. Tego samego dnia ogłosiła konkurs na prezesa.

Z kolei w środę, 14 lutego, na stronie internetowej PGZ pojawiła się informacja, że teraz spółka szuka członka zarządu i wszczyna postępowanie kwalifikacyjne w tej sprawie.

O szykowanych w PGZ czystkach zaczęło się mówić niemal od razu po rekonstrukcji rządu. W jej wyniku fotel szefa MON, który nadzoruje Polską Grupę Zbrojeniową, musiał opuścić Antoni Macierewicz. Jego miejsce zajął Mariusz Błaszczak, wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji.

Zobacz też: Polska Grupa Zbrojeniowa tłumaczy się z afery w Autosanie

Skiba, pełniący czasowo funkcję prezesa PGZ, to człowiek Błaszczaka. Do października ubiegłego roku pracował razem z Błaszczakiem w MSWiA, gdzie był wiceministrem. Później objął fotel szefa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

prezes, pgz, polska zbrojeniówka
Czytaj także
Polecane galerie
wkurzony
2018-05-08 10:37
oszukali LUDZIE 90 lat byla STOCZNIA MARYNARKI WOJENNEJ- KTO TO ROZWALIL I NAZWAL pgz mARYNARKA WOJENNA-----nazwa jest swietoscia po drugie CHCA przykryc niegosopdarnosc w tej stoczni OD zarania tylko na dyrektora znojomki i partyjniacy- przyszedl nakradl nJeden taki to nawet kase bral od podwykonawcow na terenie tej stoczni-potem poszedl do gdanskiej wielki dyrektor i tez rozwalil wszystko-Do dzisiaj nie ukarany ZIOBRo za takich sie wez ---zaloz Firme na kochanke-PRUSZCZ---- byl podwykonawca w stoczniach i ludziom nie wyplacil-zlodziej oszust CHOdzi z kochanka po Dabrowie a ludziom zlodziej kasy nie oddal TAKIE sprawy w sadach powinny byc bo to sa oszusci---
pqe
2018-02-15 13:38
Jak już podatnik info zapamięta Twoje dane w swojej bazie, to rozliczenie PITu zajmuje jeszcze mniej czasu.
ZK590
2018-02-15 09:14
Gdzie można zgłosić swoją kandydaturę? Będę "pracował" po 14 godzin.
Pokaż wszystkie komentarze (9)