Notowania

PGZ wybrała prezesa. Jakub Skiba szefem zbrojeniowego giganta

Polska Grupa Zbrojeniowa wybrała Jakuba Skibę na prezesa. Skiba przez ostatnie dwa tygodnie pełnił już funkcję tymczasowego prezesa po tym, jak w zarządzie i radzie nadzorczej grupy doszło do czystki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM GUZ/EAST NEWS)
Jakub Skiba został nowym szefem PGZ

Poprzednie władze spółki zostały odwołane 8 lutego. To efekt rekonstrukcji rządu i wymiany na stanowisku szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, które sprawuje nadzór nad PGZ. Antoniego Macierewicza zastąpił na fotelu ministra Mariusz Błaszczak. Bardzo szybko zaczęło się mówić, że wymiany kadr nie da się uniknąć.

Po odwołaniu poprzedniego prezesa Błażeja Wojnicza nowa rada nadzorcza powołała na jego miejsce Jakuba Skubę - jako pełniącego obowiązki. Tego samego dnia PGZ ogłosiła nabór kandydatów na nowego, "stałego" prezesa. Zgłosiło się 18 chętnych. 23 lutego spółka poinformowała, że wygrał Skiba.

Skiba to człowiek, który nie po raz pierwszy będzie pracował dla Mariusza Błaszczaka. Do października ubiegłego roku pracował razem z Błaszczakiem w MSWiA, gdzie był wiceministrem. Później objął fotel szefa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Zobacz też: Błaszczak nowym szefem MON. "Cel jest ten sam - bezpieczeństwo ojczyzny"

"W latach 1997-1999 pełnił funkcję Dyrektora Biura Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w latach 1999-2001 – Dyrektora Generalnego w Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2005 roku był Dyrektorem Generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM. W 2007 roku został powołany przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka Zarządu NBP i pełnił tę funkcję do 2013 roku. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców" - czytamy w notce biograficznej na stronie PGZ.

Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

Tagi: jakub skiba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2018

rozbawionyPatrząc na jego patrona MB wątpię by dal sobie radę . Nam potrzeba geniusza a nie zwykłego wyrobnika .

23-02-2018

lolekNawet pi s jest szczęśliwy , że capa Antka już nie ma.

23-02-2018

PolakNiezwykły człowiek. Nadaje się na każde stanowisko, nie ważna branża. A może by tak wysłać do Syrii na dowódcę zgrupowania bojowego. Da sobie radę, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)