Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Piąty przypadek śmierci osoby zarażonej A(H1N1)

0
Podziel się:

47-letniego mężczyzna zmarł w szpitalu Ciechanowie - podaje
Główny Inspektorat Sanitarny.

Piąty przypadek śmierci osoby zarażonej A(H1N1)
(PAP/EPA)

*Badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa A/H1N1 u 47-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu Ciechanowie - podaje Główny Inspektorat Sanitarny. *

Jak mówi Tomasz Misztal z GIS, chory zmarł w miniony piątek. Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Do ciechanowskiej lecznicy trafił w stanie krytycznym z zapaleniem płuc i niewydolnością oddechową. Po przyjęciu do szpitala u pacjenta przeprowadzono test na obecność wirusa A/H1N1. Badania nie potwierdziły jego obecności.

Po śmierci mężczyzny pobrano próbkę do badania wirusologicznego. 47-latek z Ciechanowa to piąta zmarła osoba, u której stwierdzono obecność A/H1N1.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 358 przypadki grypy wywołanej wirusem A/H1N1; 101 osób przebywa w szpitalach, w tym 17 na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Badane są 102 próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia. 644 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym - miały one styczność z chorymi na nową grypę, m.in. personel medyczny.

źródło: Państwowy Zakład Higieny,
dane za rok 2009 - do 15 listopada

Łącznie w tym roku na grypę zachorowało już przeszło 617 tysięcy Polaków. Tylko od początku września - ponad 107 tysięcy.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)