Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Piechociński: Kaczyńskiemu pomyliły się role

0
Podziel się:

Lider PSL zapowiada dobry wynik w wyborach samorządowych i atakuje szefa PiS za...

Piechociński: Kaczyńskiemu pomyliły się role
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

PSL liczy, że jego wynik w zbliżających się wyborach samorządowych nie będzie gorszy niż cztery lata temu, a wśród priorytetów na te wybory wymienia m.in. tworzenie nowych miejsc pracy, rozwój budownictwa mieszkaniowego i zmianę systemu janosikowego. Przy okazji skrytykował Jarosława Kaczyńskiego: _ jeśli kogokolwiek z liderów parlamentarnych formacji, ważnych środowisk politycznych brakuje na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego poświęconej dyskusji, co dla Polski i Polaków jest ważne, to znaczy, że niektórym pomyliły się role _.

Szef ludowców Janusz Piechociński podkreślił na konferencji po mazowieckiej konwencji wyborczej PSL w Warszawie, że jego partia osiągnie wynik _ nie gorszy niż cztery lata temu _. Dodał, że potwierdza to jedno z dużych badań socjologicznych, które ma się ukazać w przyszłym tygodniu.

_ - Mamy w tej chwili w 2/3 powiatów, starostę i wicestarostę. Celujemy w setkę obsady. Mamy największą reprezentację wójtów i burmistrzów. Po raz pierwszy startujemy we wszystkich stolicach regionów z kandydatami na prezydenta _ - mówił.

_ - To pokazuje, że PSL już konsekwentnie zabiega także o innego niż dotychczas wyborcę i robi to z coraz większą skutecznością. Dlatego będzie kandydat i w Siedlcach i w Radomiu, Ciechanowie, Ostrołęce oraz w Płocku. Mamy świadomość, że to jest kampania i kadencja, w której trzeba wprowadzić do działalności publicznej młode pokolenie _ - dodał.

Piechociński wskazał, że w tej kampanii istnieje _ bardzo ścisły związek pomiędzy gospodarką i samorządnością _.

_ - Stąd także na Mazowszu, a w sposób szczególny na Zielonym Mazowszu będziemy pozyskiwać sympatię samorządu dla przedsiębiorczości. Będziemy uzgadniać z samorządowcami w ramach tej kampanii, co zmieniać w planach przestrzennego zagospodarowania terenu, gdzie jeszcze wprowadzać rozwiązania Specjalnych Stref Ekonomicznych _ - powiedział.

Jak podkreślał, Mazowszu oraz samej Warszawie potrzebny jest _ nowy impuls przedsiębiorczości _ i powstawanie nowych zakładów pracy, szczególnie opartych na innowacyjnych technologiach.

Piechociński odpowiadał też na pytanie dotyczące wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w sobotę na Radzie Politycznej PiS mówił, że niektóre nominacje na ministrów nowego rządu wskazują, iż _ polityczni przeciwnicy mają jeden plan: wojna, wewnętrzna wojna z PiS i to wojna w sytuacji zagrożenia Polski _.

_ - Z całą mocą i ze smutkiem powtarzam po raz kolejny: jeśli kogokolwiek z liderów parlamentarnych formacji, ważnych środowisk politycznych brakuje na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego poświęconej dyskusji, co dla Polski i Polaków jest ważne, to znaczy, że niektórym pomyliły się role. Brakuje im nie tylko odpowiedzialności, ale i fundamentalnego poczucia tego, co dzisiaj Polskę interesuje _ - odpowiedział Piechociński.

_ Stąd wszędzie, gdzie jesteśmy, mówimy jednym głosem my - ludowcy, razem ze sobą, a nigdy przeciwko sobie _ - dodał Piechociński.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zaznaczył w przemówieniu podczas konwencji, że _ jednym z największych wyzwań _ dla ludowców będzie tworzenie nowych miejsc pracy. _ To jest nie tylko wyzwanie mazowieckie, to jest też wyzwanie polskie i europejskie. Zrobimy wszytko, aby młodzi ludzie nie musieli szukać pracy poza granicami _ - przekonywał.

Szef mazowieckiego PSL zapowiedział, że ludowcy za cel stawiają sobie też budowanie mieszkań dla młodych ludzi. _ Postaramy się zaproponować i zrealizować program budownictwa komunalnego, ale też taniego budownictwa dla młodych _ - tłumaczył.

Według Struzika priorytetem dla ludowców będzie również zmiana systemu janosikowego wg propozycji PSL, zawartej w złożonym w Sejmie projekcie ustawy. _ Pojawił się również projekt rządowy. Niestety według opinii wielu konstytucjonalistów jest on niezgodny z konstytucją _ - podkreślił Struzik.

Pierwsze czytanie dwóch projektów dotyczących janosikowego - rządowego i poselskiego - odbyło się pod koniec sierpnia na posiedzeniu połączonych sejmowych komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej oraz komisji finansów publicznych. Komisje zdecydowały, że dokumentami powinna zająć się specjalna podkomisja.

Wśród priorytetów polityk wymienił też m.in. efektywne wykorzystywanie środków unijnych, stawianie na ekologię oraz na odnawialne źródła energii. _ Chodzi też o to, aby nasze budynki publiczne i prywatne były jak najbardziej energooszczędne _ - tłumaczył Struzik.

Jego zdaniem wybory samorządowe z punktu widzenia ludowców są najważniejsze. Struzik zaznaczył, że PSL na Mazowszu idzie do nich z przesłaniem _ razem budujemy Mazowsze _. Dodał, że na listach PSL są ludzie reprezentujący różne środowiska, ale głównie samorządowcy, którzy się już zdążyli zasłużyć dla małych ojczyzn. _ Proponujemy im start w tych wyborach tak, aby na końcu tej drogi było rozwiązywanie wszystkich problemów naszej mazowieckiej wspólnoty _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)