Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński mówi o wielkich inwestycjach

0
Podziel się:

Zagraniczne firmy są zainteresowane modernizacją polskiej energetyki -
powiedział wicepremier, minister gospodarki.

Piechociński mówi o wielkich inwestycjach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFgeybvV

Zagraniczne firmy są zainteresowane modernizacją polskiej energetyki - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając debatę Inwestycje w polskiej energetyce konwencjonalnej.

Jak ocenił Piechociński, w 2013 r. udało się wypracować model potencjalnego udziału środków publicznych w modernizacji energetyki, co skutkuje zainteresowaniem zagranicznego kapitału.

Wicepremier zauważył, że pod warunkiem realizacji obecnych inwestycji, dopiero w 2018 r. Polska będzie miała pewność dostaw energii w szczytach letnim i zimowym. Naszą ambicją jest, by Polska była wytwórcą i eksporterem netto energii elektrycznej - stwierdził.

bFgeybvX

Główne tematy debaty to ocena opłacalności budowy bloków energetycznych i sposoby jej wsparcia, prognozy zapotrzebowania na moc w polskich elektrowniach, popytu na energię oraz plany inwestycyjne w energetyce konwencjonalnej największych firm sektora.

Uczestnicy debaty mają też rozmawiać o kosztach i dostępnych źródłach finansowania tych inwestycji oraz możliwości poprawy poziomu ich opłacalności.

Konferencja odbywa się w ramach projektu _ Debaty o gospodarce _ i ma charakter zamknięty. Można ją śledzić online na stronie www.pap.pl. Pierwsza część w godz. 9.30 - 10.30, a część druga 10.45 - 12.30.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgeybwd
bFgeybwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)