Notowania

branża energetyczna
27.01.2014 10:26

Piechociński mówi o wielkich inwestycjach

Zagraniczne firmy są zainteresowane modernizacją polskiej energetyki - powiedział wicepremier, minister gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zagraniczne firmy są zainteresowane modernizacją polskiej energetyki - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, otwierając debatę Inwestycje w polskiej energetyce konwencjonalnej.

Jak ocenił Piechociński, w 2013 r. udało się wypracować model potencjalnego udziału środków publicznych w modernizacji energetyki, co skutkuje zainteresowaniem zagranicznego kapitału.

Wicepremier zauważył, że pod warunkiem realizacji obecnych inwestycji, dopiero w 2018 r. Polska będzie miała pewność dostaw energii w szczytach letnim i zimowym. Naszą ambicją jest, by Polska była wytwórcą i eksporterem netto energii elektrycznej - stwierdził.

Główne tematy debaty to ocena opłacalności budowy bloków energetycznych i sposoby jej wsparcia, prognozy zapotrzebowania na moc w polskich elektrowniach, popytu na energię oraz plany inwestycyjne w energetyce konwencjonalnej największych firm sektora.

Uczestnicy debaty mają też rozmawiać o kosztach i dostępnych źródłach finansowania tych inwestycji oraz możliwości poprawy poziomu ich opłacalności.

Konferencja odbywa się w ramach projektu _ Debaty o gospodarce _ i ma charakter zamknięty. Można ją śledzić online na stronie www.pap.pl. Pierwsza część w godz. 9.30 - 10.30, a część druga 10.45 - 12.30.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: branża energetyczna, piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz