Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński: rewolucji w OFE nie będzie

0
Podziel się:

Zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska, propozycje dotyczące przyszłości OFE rząd ma przedstawić w maju.

Piechociński: rewolucji w OFE nie będzie
(Jan Bielecki/East News)

Większy nadzór państwa nad Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Jednak bez _ głębokich modyfikacji _ - przewiduje wicepremier Janusz Piechociński. Zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska, propozycje dotyczące przyszłości OFE rząd ma przedstawić w maju.

Lider PSL-u przekonywał dziennikarzy, że rząd nie przygotowuje żadnego _ zamachu _ na środki zgromadzone przez Polaków na kontach emerytalnych. _ - Jestem przekonany, że idziemy w kierunku modyfikacji funkcjonowania OFE, a nie ich likwidacji - _powiedział Piechociński.

Obecnie resort pracy i polityki społecznej przygotowuje projekt dokumentu dotyczący przeglądu OFE. W ramach przeglądu, Ministerstwo Finansów zaproponowało, by na co najmniej 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego, środki członka OFE przenoszone były stopniowo na subkonto w ZUS-ie.

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych wystąpiła natomiast z pomysłem, by emerytury z OFE przekazywane były w formie wypłaty programowanej w miesięcznych ratach przez określony czas. Minister finansów Jacek Rostowski zapewnił, że rząd się na to nie zgodzi, a sam pomysł uznał za _ głęboko szokujący _.

Czytaj więcej w Money.pl
Nasz rząd się nigdy na to nie zgodzi _ - To pomysł szokujący _- tak minister finansów Jacek Rostowski nazwał propozycje Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.
Zmiany w emeryturach. Premier ujawnia Donald Tusk: _ jest kilka rozstrzygnięć dotyczących przede wszystkim systemu wypłacania pieniędzy _.
Co dalej z OFE? Rząd nie planuje likwidacji, ale... - _ Gwarancją bezpiecznej emerytury jest ZUS i państwo, i dobrze o tym wiemy _ - mówi premier. Money.pl policzył, jaką emeryturę dostaniesz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)