Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pielęgniarka w Elblągu zarażona wirusem A(H1N1)

0
Podziel się:

W Polsce na nową grypę zachorowało 271 osób, dwie zmarły.

Pielęgniarka w Elblągu zarażona wirusem A(H1N1)
(phil.cdc.gov/public domain)

Pielęgniarka ze szpitala w Elblągu jest zarażona wirusem A (H1N1) - potwierdziły to badania w olsztyńskim sanepidzie.

Janusz Dzisko, dyrektor wojewódzkiej stacji sanepidu, poinformował, że stan pacjentki się poprawił.

W województwie warmińsko-mazurskim zanotowano 30 przypadków tak zwanej grypy świńskiej - powiedział Feliks Jarocki, wicedyrektor wojewódzkiej stacji Sanepidu.

Do tej pory na terenie Polski na nową grypę zachorowało 271 osób, dwie z nich zmarły. W Łodzi zmarł 48-letni mężczyzna zakażony wirusem A/H1N1.W Gorzowie i Elblągu hospitalizowane są dwie osoby, który stan jest poważny.

Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego powiedział , że sytuacja na ternie kraju jest na bieżąco monitorowana. _ - Nasze działania nie zmieniają się, są zgodne z planem pandemicznym. Osoby z innymi chorobami ciężej przechodzą grypę wywołaną A/H1N1. Odporność ich organizmu jest znacznie osłabiona. Na grypę sezonową statystycznie umiera jedna osoba na tysiąc chorych _ - powiedział Misztal.

Jak poinformowała szefowa Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Łodzi Urszula Jędrzejczyk, zmarły mężczyzna był leczony w szpitalu chorób płuc. Stamtąd z ciężką niewydolnością oddechową i podejrzeniem sepsy trafił do szpitala MSWiA w Łodzi na oddział intensywnej opieki medycznej.

Dyrektor tego szpitala Robert Starzec powiedział, że badania pacjenta wykluczyły sepsę; wykazały natomiast w jego organizmie obecność wirusa A/H1N1. Dodał, że na razie jednak nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci pacjenta. We wtorek ma być przeprowadzona sekcja zwłok. Jej wyniki znane będą prawdopodobnie wczesnym popołudniem.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych. Czytaj w Money.pl
wiadmomości
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)