Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pieniądze dla rodziny królewskiej w Belgii na celowniku rządu

0
Podziel się

Wszystko w związku z kontrowersjami wokół fundacji założonej przez królową Fabiolę, wdowę po poprzednim królu.

Pieniądze dla rodziny królewskiej w Belgii na celowniku rządu
(historic.brussels/CC/Flickr)
bDyKsCid

Publiczne pieniądze dla belgijskiej rodziny królewskiej na celowniku rządu. Będą cięcia. A wszystko w związku z kontrowersjami wokół królowej Fabioli, wdowy po poprzednim królu.

Burzę w Belgii wywołała informacja, że założyła ona fundację, by ukryć pieniądze przed podatkiem od spadku i darowizn. Wszystko jest legalne, tyle, że nieetyczne, bo Fabiola oprócz majątku odziedziczonego po mężu, otrzymuje również publiczne pieniądze i one właśnie zostaną ograniczone.

Zapowiedział to premier Elio Di Rupo ogłaszając przyspieszenie prac nad reformą systemu przekazywania rodzinie królewskiej publicznych funduszy. W tym roku Fabiola zamiast prawie półtora miliona euro otrzyma nieco ponad 900 tysięcy.

bDyKsCif

Od śmierci męża w 1993 roku Fabiola otrzymała prawie 27 milionów euro publicznych grantów, ponadto odziedziczyła miliony euro i wiele posiadłości. Jak duży jej majątek, tego w Belgii nie wie nikt.

Czytaj więcej w Money.pl
Rodzina królewska skarży się na książkę Belgijska rodzina królewska postanowiła zwrócić się do krajowej rady etyki dziennikarstwa, by wypowiedziała się na temat książki Frederica Deborsu o rodzinie królewskiej Questions royales (Sprawy królewskie).
Belg wyrzuca rocznie 7 pełnych lodówek Ponad trzy i pół miliona ton żywności trafia każdego roku na wysypiska śmieci w tym kraju.
bDyKsCiG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)