Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pieniądze z Amber Gold. Balcerowicz: Nie można zwalniać z odpowiedzialności

0
Podziel się:

Nie można ludzi całkiem pozbawić obowiązku odpowiedzialności - w ten sposób komentuje oburzenie klientów firmy Amber Gold profesor Leszek Balcerowicz.

Pieniądze z Amber Gold. Balcerowicz: Nie można zwalniać z odpowiedzialności
(EAST NEWS)

Gość Sygnałów Dnia jest zdania, że trzeba wyjaśnić dlaczego tak długo trwa reakcja prokuratury. Dodaje jednak, że od dawna pojawiało się bardzo wiele informacji, że inwestowanie w Amber Gold jest ryzykowne.

_ - Ci którzy się na to zdecydowali, podjęli świadome ryzyko. To tak w pokerze, podejmuje się ryzyko, że można przegrać, czasami wygrać. Na tym tle powstaje pytanie - jeżeli słowo "odpowiedzialność" cokolwiek znaczy, to jakie wnioski typu legislacyjnego można wyciągać? Ryzykowne byłoby takie, że niech to państwo bardziej pilnuje. Wtedy byśmy zmierzali w kierunku państwa opiekuńczo - represyjnego. _ - uważa Leszek Balcerowicz.

POSŁUCHAJ LESZKA BALCEROWICZA:

(źródło: IAR)

Według szacunków, spółka Amber Gold jest winna swoim klientom 80 mln złotych. Od wczorajszego poranka przed placówkami firmy ustawiali się ludzie, chcący - mimo nawet 30 procentowej kary za przedwczesne zerwanie umowy - odzyskać część pieniędzy. Spółka zapewnia, że uruchamia nowy rachunek bankowy i w ciągu 3 dni od jego powstania zacznie wypłacać pieniądze.

Czytaj więcej o problemach Amber Gold w Money.pl
Amber Gold nie wypłaca. Dlaczego prokuratura nie ochroniła klientów? Urzędnicy państwowi ani raz nie sprawdzili, co firma robi z depozytami. Nie powstała też ani jedna opinia biegłego na temat spółki.
Amber Gold nie wypłacił pieniędzy klientom Ludzie odchodzą z kwitkiem. Zobacz, jak firma Marcina Plichty może być ukarana.
Amber Gold zacznie wypłacać pieniądze? Prezes oskarża - _ Czujemy się zaszczuci przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Komisję Nadzoru Finansowego _ - żali się Marcin Plichta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)