Notowania

Amber Gold
08.08.2012 08:15

Pieniądze z Amber Gold. Balcerowicz: Nie można zwalniać z odpowiedzialności

Nie można ludzi całkiem pozbawić obowiązku odpowiedzialności - w ten sposób komentuje oburzenie klientów firmy Amber Gold profesor Leszek Balcerowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

Gość Sygnałów Dnia jest zdania, że trzeba wyjaśnić dlaczego tak długo trwa reakcja prokuratury. Dodaje jednak, że od dawna pojawiało się bardzo wiele informacji, że inwestowanie w Amber Gold jest ryzykowne.

_ - Ci którzy się na to zdecydowali, podjęli świadome ryzyko. To tak w pokerze, podejmuje się ryzyko, że można przegrać, czasami wygrać. Na tym tle powstaje pytanie - jeżeli słowo "odpowiedzialność" cokolwiek znaczy, to jakie wnioski typu legislacyjnego można wyciągać? Ryzykowne byłoby takie, że niech to państwo bardziej pilnuje. Wtedy byśmy zmierzali w kierunku państwa opiekuńczo - represyjnego. _ - uważa Leszek Balcerowicz.

POSŁUCHAJ LESZKA BALCEROWICZA:

(źródło: IAR)

Według szacunków, spółka Amber Gold jest winna swoim klientom 80 mln złotych. Od wczorajszego poranka przed placówkami firmy ustawiali się ludzie, chcący - mimo nawet 30 procentowej kary za przedwczesne zerwanie umowy - odzyskać część pieniędzy. Spółka zapewnia, że uruchamia nowy rachunek bankowy i w ciągu 3 dni od jego powstania zacznie wypłacać pieniądze.

Czytaj więcej o problemach Amber Gold w Money.pl
Amber Gold nie wypłaca. Dlaczego prokuratura nie ochroniła klientów? Urzędnicy państwowi ani raz nie sprawdzili, co firma robi z depozytami. Nie powstała też ani jedna opinia biegłego na temat spółki.
Amber Gold nie wypłacił pieniędzy klientom Ludzie odchodzą z kwitkiem. Zobacz, jak firma Marcina Plichty może być ukarana.
Amber Gold zacznie wypłacać pieniądze? Prezes oskarża - _ Czujemy się zaszczuci przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Komisję Nadzoru Finansowego _ - żali się Marcin Plichta.
Tagi: Amber Gold, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz