Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pienińscy flisacy: Zarzuty UOKiK absurdalne

0
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko Stowarzyszeniu, które ma wyjaśnić, czy na spływie przełomem rzeki Dunajec doszło do zmowy cenowej.

Pienińscy flisacy: Zarzuty UOKiK absurdalne
(Korona b/CC/Wikipedia)
bEgqZRmd

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko Polskiemu Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich, które ma wyjaśnić, czy na spływie przełomem rzeki Dunajec doszło do zmowy cenowej.

Tymczasem flisacy uważają za niemożliwe stosowanie indywidualnych cen przez każdego z nich i przekonują, że ewentualna kara finansowa uniemożliwiłaby dalsze ich funkcjonowanie na spływie przełomem rzeki Dunajec. Z interpelacją w ich obronie wystąpi do premiera Donalda Tuska poseł PO z Podhala Andrzej Gut-Mostowy.

- _ Tylko dzięki wspólnemu i zorganizowanemu działaniu jest możliwe bezpieczne przewożenie turystów po przełomie Dunajca, gwarantujące bezpieczeństwo, fachową opiekę na łodziach i atrakcyjna cenę _ - powiedział wczoraj na konferencji prasowej, prezes Stowarzyszenia, Jan Sienkiewicz.

bEgqZRmf

Dodał, że nie jest możliwe, aby każdy z około tysiąca flisaków zrzeszonych w Stowarzyszeniu osobno negocjował ceny przewozów. - _ Wówczas każdy z flisaków musiał by negocjować także warunki swojej działalności z Pienińskim Parkiem Narodowym, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, lokalnymi samorządami, a także indywidualnie zajmować się transportem łodzi, czy szkolić się _ - oznajmił Sienkiewicz.

Według Sienkiewicza, flisacy pienińscy posiadają przywilej nadany im w 1934 r., mówiący o tym, że mogą oni uzgadniać ceny przewozu turystów po Dunajcu. - _ Działalność Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, w tym ustalanie cen, jest zgodne z obowiązującymi aktami prawnymi, w tym ze statutem organizacji _ - powiedział.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t47393.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;nie;bedzie;kontrolowal;cen,51,0,807731.html) UOKiK nie będzie kontrolował cen
Tymczasem jak wyjaśniła rzeczniczka UOKiK, Małgorzata Cieloch, podstawą do wszczęcia postępowania, dotyczącego Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, była analiza informacji dostępnych na stronie internetowej przedsiębiorcy, dokonana przez UOKiK.

Spływ przełomem Dunajca to największa atrakcja turystyczna Pienin. Każdego roku przełom Dunajca zwiedza około 250 tys. osób. Oprócz Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, spływy tratwami po Dunajcu organizują m.in. słowaccy flisacy. Turyści mogą też skorzystać ze spływu pontonowego czy kajakowego.

bEgqZRml

W tym roku cena przeprawy u polskich flisaków na trasie od przystani początkowej w Sromowcach-Kątach do Szczawnicy dla osoby dorosłej wynosi 42 zł, a do Krościenka - 51 zł. Do ceny należy doliczyć 4 zł za wstęp na teren Pienińskiego Parku Narodowego. Dzieciom do lat 10 przysługują o połowę tańsze bilety ulgowe. Pienińscy flisacy oferują też zniżkowe ceny dla grup zorganizowanych. U słowackich flisaków dorosła osoba za spływ nieco krótszą trasą zapłaci 9 euro, a bilet dla dziecka do lat 12 kosztuje połowę tej ceny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t135739.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkp;cargo;zaplaci;60;mln;zlotych;kary,200,0,826056.html) PKP Cargo zapłaci 60 mln złotych kary Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t75502.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uokik;ukaral;za;loterie;pasztetow,15,0,817935.html) UOKiK ukarał za loterię pasztetów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na spółkę Drosed za zachęcanie do udziału w loterii bez podania informacji o terminie jej zakończenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t73805.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;karze;nfz;zaplaca;ponad;1;mln;zl,184,0,816568.html) UOKiK karze NFZ. Zapłacą ponad 1 mln zł Chodzi o takie ustalenie kryteriów w konkursach na świadczenia, które faworyzowało kontrahentów już wcześniej współpracujących z Funduszem.
bEgqZRmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)