Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwsza debata PSL - PJN za nami. Zobacz wnioski

0
Podziel się:

Zobacz, jakie wnioski płyną z pierwszej debaty programowej PSL i PJN.

Pierwsza debata PSL - PJN za nami. Zobacz wnioski
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szukać ponadpartyjnej odpowiedzi na wyzwania Europy i stawać się krajem konkurencyjnym - to najważniejsze wnioski jakie płyną z pierwszej debaty programowej PSL-PJN.

Przez ponad godzinę uczestnicy dyskusji rozmawiali o tym jak Polska wygląda na tle innych krajów naszego kontynentu i co zrobić by wyglądała lepiej.

W swoim wystąpieniu prezes ludowców Janusz Piechociński podkreślał, Polska współtworzy Europę dlatego wszystkie jej problemy są także naszymi : _ - Ta nowa, wypracowywana w znacznej mierze zależy od tego czy będziemy aktywni, a żebyśmy byli to na gruncie polityki krajowej musimy coś uzgodnić, ponad podziałami _ - tłumaczył Piechociński.

Z kolei szef PJN Paweł Kowal zwracał uwagę, że do tej pory o Europie mówiło się w kategoriach _ solidarności _. Natomiast jego zdaniem, powinniśmy zacząć mówić o niej w kategoriach konkurencyjności. Ale żeby do tego doszło potrzebny jest plan działania na najbliższe siedem lat. Zdaniem Kowala wynegocjowane pieniądze powinny być zainwestowane w klasę średnią, bo bez niej nie ma gospodarki innowacyjnej i konkurencyjnej.

Podsumowując spotkanie, Paweł Kowal podkreślił, że było ono _ nauką dla polskiej sceny politycznej _. Jak zaznaczył, docenia, że dostał zaproszenie do rozmowy najpierw od poprzedniego prezesa PSL Waldemara Pawlaka, a po zmianie władzy w PSL od jego następcy. Kolejna debata ma dotyczyć rolnictwa, małych i średnich przedsiębiorstw oraz innowacji o której dzisiaj także uczestnicy wspomnieli.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwie partie dziś pokażą, jakie są wspaniałe Wszystko pod hasłem: _ Impuls dla Europy. Mniej regulacji, więcej konkurencji _.
Pierwsza debata PSL i PJN już niedługo Będzie zatytułowana _ Impuls dla Europy. Mniej regulacji, więcej konkurencji. _
Wspólna akcja PSL i PJN Deklarację współpracy PSL i PJN w całym kraju ogłosili na początku roku liderzy obu ugrupowań.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)