Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
21.05.2005 17:00

Pierwszy Ogólnopolski Zlot Dudków zgromadził ponad 400 Polaków o tym nazwisku

W Prudniku na Opolszczyźnie trwa...

Podziel się
Dodaj komentarz

zlot Dudków. Zjechało nań ponad 400 osób o tym nazwisku. Pierwszy Ogólnopolski Zlot Dudków zorganizowano pod hasłem "Dudki świata łączcie się". Uczestnicy, którzy przybyli z różnych części Polski, cieszą się, że mogli spotkać tylu imienników.

Przy okazji zlotu wybito okolicznościowe monety o nominale jednego dutka. Nazwa pochodzi od góralskiego określenia pieniędzy. Na awersie monety jest logo zlotu i data, a na rewersie dudek. Wybito też 6 monet z szafirkiem i rubinkiem, które zostaną wystawione na licytację. Dochód z niej zostanie przeznaczony dla chorych dzieci Dudków.

O dudku w polskiej przyrodzie opowiadał na zlocie ornitolog Mirosław Rzęmpała z Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian", a wykład pt "Dudek dudkowi oka nie wykole" wygłosił Antoni Dudek z Instytutu Pamięci Narodowej.

O kabarecie "Dudek" opowiadał Roman Dziewoński, syn założyciela kabaretu Edwarda Dziewońskiego. Po nim wystąpi Ireneusz Dudek, czyli Shakin' Dudi, a o 17.30 z kibicami piłkarskimi spotka się Dariusz Dudek, brat bramkarza Liverpoolu Jerzego.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz