Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bunt pilotów w Ryanair. Uziemią przewoźnika na święta?

Bunt pilotów w Ryanair. Uziemią przewoźnika na święta?

Czy Ryanaira czeka kolejny wielki strajk. Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Czy Ryanaira czeka kolejny wielki strajk.
Piloci irlandzkiego przewoźnika niskokosztowego Ryanair zapowiadają strajk. Po Włochach i Portugalczykach dołączyli Niemcy, a teraz zapowiadają to Irlandczycy. Akcja szykowana jest na 20 grudnia.

Tuż przed świętami za strajkiem opowiedzieli się zrzeszeni w związku zawodowym IMPACT irlandzcy piloci – informuje Irlandzkie Stowarzyszenie Pilotów (IALPA) cytowany przez "The Guardian". Domagają się rozmów na temat warunków płacy i pracy.

Do związku należy jednak tylko część pilotów i nie reprezentuje on zatrudnionych przez pośredników. Jak zapowiedział IAPLA strajk poparli jednak kapitanowie, a bez nich samolot nie wystartuje - pisze brytyjski dziennik.

Ryanair odwoła setki lotów. Początek problemów przewoźnika?

 

Według Ryanair w proteście weźmie udział nie więcej niż 28 proc. z 300 pilotów z Dublina – podaje RMF FM. Linia zapewnia, że nie przewiduje większych problemów. Irlandczycy zapowiedzieli akcje na 20 grudnia.

Parę dni później, jak informował "Reuters", w okresie 23 a 26 grudnia strajkować będą niemieccy piloci. Na koniec tygodnia protestować będą również włoscy piloci. Podobne strajki planują również Portugalczycy.

 

 

Jeśli zarząd linii Ryanair nie zdecyduje się podjąć rozmów ze związkami zawodowymi, być może w okresie świąt wiele lotów znów zostanie odwołana, a samoloty uziemione.

Czytaj także
Polecane galerie
majka
2017-12-13 17:31
ja tez chce ich wyplaty na godziny pracy - jutro sie stawi ... mnie sie chce smiac ze wybierajac ten zawod nie mysleli o godzinach i dniach pracy... zlo to zwiazki zawodowe i leniwi ludzie
Piotr
2017-12-13 07:38
Szlag mnie trafia. Jak można tak manipulować klientami i zostawiać ich w tak wrażliwym okresie bez pewności że spędzą czas z rodzina. Żęnada.