Notowania

Wszystkie niedziele powinny być wolne. Piotr Duda oskarża PiS o stosowanie półśrodków

- Jeżeli będzie co druga niedziela, to będzie to kompromitacja PiS - powiedział w poniedziałek 16 października Piotr Duda w programie "Minęła 20". Szef Solidarności zadeklarował, że jeżeli PiS pozostanie na co drugiej niedzieli, to nie będzie to projekt obywatelski związkowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Hukalo/ EastNews)
Szef "Solidarności" oskarża PiS o łamanie obietnic przedwyborczych

- Jeżeli będzie co druga niedziela, to będzie to kompromitacja PiS - powiedział w poniedziałek Piotr Duda w programie "Minęła 20". Szef Solidarności zadeklarował, że jeżeli PiS pozostanie na co drugiej niedzieli, to nie będzie to projekt obywatelski związkowców.

- PiS powinno szanować elektorat, który podchodzi do tych poważnych spraw podobnie jak PiS. Mówimy, że to nie jest kompromis - powiedział Piotr Duda. Dodał też, że bardzo dziwi się PiS-owi, który przed wyborami obiecywał wprowadzenie wszystkich niedziel wolnych od pracy.

Podkreślił, że "Solidarność" nie zmieniła zdania. - Wszystkie niedziele powinny być wolne - deklarował w TVP Info.

*Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy. Zobacz wideo: *

Duda zagroził też, że "Solidarność" nie podpisze się pod projektem ws. co drugiej niedzieli wolnej od handlu. Podkreślił, że w tej sprawie nie powinno być żadnych półśrodków.

Odniósł się również do opinii ekonomistów, że zakaz handlu w niedziele spowoduje zwolnienia w sklepach. Zauważył, że w handlu brakuje pracowników. Są sklepy, w których ludzie na kasach nie mówią po Polsku - mówił Duda.

Tagi: piotr duda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2017

AdamJestem za wszystkimi wolnymi niedzielami, żadnych półśrodków.

17-10-2017

KarolW mojej firmie bez wiedzy pracowników ZZ Solidarność podpisał z zarządem firmy porozumienie obniżające pracownikom wynagrodzenie o 15%. Ciekawe jaką … Czytaj całość

17-10-2017

GallAntoninMam nadzieję, że wszelkie straty wynikające z zamykania sklepów poniosą pomysłodawcy, czyli kościół. Tam biznes się kręci i chyba tych do 20 tys. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (505)