Notowania

piotr serafin
22.05.2012 12:15

Piotr Serafin nowym wiceszefem MSZ w rządzie Tuska

Wiceminister będzie odpowiadać za sprawy europejskie, w tym negocjacje perspektywy finansowej Unii Europejskiej po roku 2014.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk powołał Piotra Serafina na sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Serafin, który na tym stanowisku zastąpił Mikołaja Dowgielewicza, będzie odpowiadał w resorcie za sprawy europejskie.

Jak poinformowało w komunikacie MSZ, Serafin został również pełnomocnikiem premiera do spraw koordynacji udziału szefa rządu w spotkaniach Rady Europejskiej. Nowy wiceminister - podkreślił resort - będzie odpowiadać za sprawy europejskie, w tym negocjacje perspektywy finansowej Unii Europejskiej po roku 2014.

Serafin jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego; był stypendystą Departamentu Stanu USA oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Francuskiej.

Od 1998 r. pracował w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Najpierw jako specjalista w zakresie budżetu UE oraz zagadnień instytucjonalnych UE, współpracując z głównymi negocjatorami członkostwa Polski w Unii Europejskiej, następnie koordynował prace i uczestniczył w negocjacjach dotyczących perspektywy finansowej na lata 2007-2013.

Od 2004 r. Serafin był dyrektorem Departamentu Analiz i Strategii UKIE. W latach 2008-2009 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej oraz narodowego koordynatora pomocy dla programów Phare oraz środków przejściowych.

Po połączeniu UKIE z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Serafin został podsekretarzem stanu w MSZ. Od lutego 2010 roku był zastępcą szefa gabinetu komisarza UE ds. budżetu i programowania finansowego Janusza Lewandowskiego.

Ma 38 lat, jest żonaty i ma dwie córki. Mikołaj Dowgielewicz, którego w MSZ zastąpił Serafin, pod koniec kwietnia został wicegubernatorem w Banku Rozwoju Rady Europy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd się myli. Czeka nas drożyzna i wyższe bezrobocie Plan finansowy państwa na najbliższe lata to tylko papier, tak dobrze z polską gospodarką nie będzie. Zobacz raport Money.pl.
Rząd ustąpi w sprawie emerytur? Tusk rozmówił się z Dudą _ Będziemy walczyć do końca, zrobimy rzeczy, których Warszawa jeszcze nie widziała _ - grożą związkowcy.
"Nie dajmy Donaldowi Tuskowi zepsuć Euro" Jarosław Kaczyński: _ Miały być autostrady, linie kolejowe, a nie ma niczego _. Tymczasem rząd chwali się dokonaniami.
Tagi: piotr serafin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz