Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce zmian w Polsce. Sprawdź, co proponuje Jarosław Kaczyński

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński zapowiada likwidację gimnazjów i wprowadzenie zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom. To nie wszystko.

PiS chce zmian w Polsce. Sprawdź, co proponuje Jarosław Kaczyński
(EAST NEWS)

PiS jest alternatywą dla obecnej władzy, zarówno programową, jak i wyborczą - przekonywał w Gryfinie (Zachodniopomorskie) prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Zapowiadał likwidację gimnazjów i wprowadzenie zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom.

Polityk odwiedził w weekend cztery miejscowości na Pomorzu Zachodnim, poza Gryfinem - Police, Szczecin i Pyrzyce. _ - Trzeba się rozstać z tą władzą, jest alternatywa. - Jeśli taka zmiana w Polsce nie nastąpi, to trzeba będzie czekać, by Polak mógł się czuć w sensie materialnym tak mocny jak Niemiec, wiele pokoleń _ - mówił polityk do licznie zebranych mieszkańców Gryfina.

Jak tłumaczył, jest dla obecnego rządu alternatywa rozumiana dwojako - jako alternatywa wyborcza, oraz ta, która jest projektem społeczno-gospodarczym. - _ My mamy taki projekt _ - zaznaczył.

Wskazywał na próby podejmowane przez różne inicjatywy, które próbują uniemożliwić wprowadzenie tego projektu w życie. _ Organizowanie różnych ruchów, które mają ludziom zawrócić w głowach: - PiS to tak naprawdę niewiele się różni od PO, a my tu jesteśmy np. oburzeni, my tu tak naprawdę coś zmienimy; jest jakiś kamień filozoficzny, jednomandatowe okręgi wyborcze, który wszystko zmieni. Nie dajcie się na to nabierać _ - ostrzegał zebranych, nawiązując do inicjatyw Platformy Oburzonych, która lobbuje na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

_ - Nas atakują, dlatego, że to my jesteśmy jedyną siłą, która może Polskę zmienić _ - dodał. Odnosząc się do regionalnych problemów mówił m.in. o konieczności działań w sprawie elektrowni Dolna Odra i stworzenia konkretnego planu dla tego zakładu. - _ Ta ziemia musi mieć własne źródła energii _ - zaznaczył. Podkreślał, że Szczecin, tak jak niegdyś, może odgrywać rolę największego portu na Bałtyku, jeśli zadba się o infrastrukturę, szczególnie sieć połączeń transportowych.

Mówił też o tym, że PiS będzie _ bronić polskiej ziemi _. _ - Zrobimy to, co zrobili Francuzi, nie będzie możliwości w Polsce sprzedaży ziemi obcokrajowcom. Jednym aktem prawnym unieważnimy umowy dotyczące sprzedaży ziemi zwarte z ominięciem prawa _ - zaznaczył, nawiązując do procederów wyprzedaży ziemi obcokrajowcom z pomocą osób podstawionych, czyli tzw. słupów.

Pytany przez zebranych o system edukacji zapowiedział likwidację gimnazjów i powrót do poprzedniego systemu ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletniej średniej. W kwestii tzw. ustawy śmieciowej stwierdził, że nie ma mowy, by została ona podtrzymana.

Na pytanie dotyczące polskiej obecności w UE, odparł, że należy przyłączyć się do Wlk. Brytanii, która chce zracjonalizować Unię, wyeliminować przepisy, które są niepotrzebne i zmienić mechanizm jej funkcjonowania. _ - W tej chwili UE jest narzędziem przede wszystkim jednego państwa, czyli Niemiec. To jest sytuacja, która się musi dla Niemiec, Europy, także dla Polski źle skończyć _ - dodał.

_ - Sytuacja hegemonii jest sytuacją chorą. Unia została stworzona po to, by jej nie było. Trzeba wrócić do źródeł Unii _ - przekonywał. _ Wyjście z UE nie byłoby dobrym zobowiązaniem, chyba że Unia się rozleci, co jest możliwe. Wtedy trzeba będzie podejmować decyzje _ - odpowiadał Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS chce przejąć władzę. Wotum nieufności? Zmiany w bankach i podatkach, likwidacja NFZ i walka z korupcją - m.in. takie działania zapowiada Jarosław Kaczyński.
Chce zrobić porządki w finansach. Jak? -_ Nie chcemy podwyższać podatków, ale chcemy, by była w Polsce gospodarka rynkowa, w której wszyscy w poszczególnych kategoriach płaciliby takie same podatki - _ podkreślił prezes PiS.
Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy Kiedy ostatecznie PiS sięgnie po władzę?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)