Notowania

składki
27.03.2009 16:41

PiS nie zgadza się na podwyżkę składek

Podwyżkę składek na ubezpieczenie społeczne bierze pod uwagę PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

PiS nie zgadza się na podwyżkę składek na ubezpieczenie społeczne. Według doniesień prasy jest to jedno z rozwiązań, które bierze pod uwagę Platforma Obywatelska dla ratowania budżetu.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że rentową składkę obniżył poprzedni rząd. Zdaniem byłego premiera wzrost składki podniesie koszty pracy i w ten sposób przyczyni się do wzrostu bezrobocia. Skutkiem bezrobocia, według prezesa PiS, będą mniejsze zakupy, obniżenie produkcji i zaostrzenie kryzysu.

Jako sposób na walkę z kryzysem Jarosław Kaczyński ponownie wskazał lepsze wykorzystanie środków europejskich. Według niego rząd ma do dyspozycji pieniądze z zewnątrz, ale nic w tej sprawie nie robi.

Zdaniem prezesa PiS mimo kryzysu ludzie PO w spółkach skarbu państwa, w przeciwieństwie do zwykłych pracowników, nadal dostają podwyżki. Jarosław Kaczyński przypomniał słowa Jerzego Urbana _ rząd się sam wyżywi _ i odniół je do obecnego gabinetu.

Szefowa biura prasowego Klubu Parlamentarnego PO, Edyta Mydłowska powiedziała, że doniesienia prasy na temat planów podwyżki składek były oparte na nieautoryzowanych wypowiedziach szefa Klubu Zbigniewa Chlebowskiego z początku marca. Podkreśliła, że żadne decyzje w sprawie podwyżki składek nie zapadły, bo rząd ma ocenić realizację budżetu na przełomie kwietnia i maja.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: składki, po, składka rentowa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz