Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS o premierze: "To była łzawa historia o dzieciach"

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk chce za wszelką cenę chronić syna - ocenił poseł PiS Marcin Mastalerek.

PiS o premierze: "To była łzawa historia o dzieciach"
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Premier Donald Tusk chce za wszelką cenę chronić syna - ocenił poseł PiS Marcin Mastalerek, odnosząc się do dzisiejszej konferencji szefa rządu. To była próba opowiedzenia łzawej historii o dzieciach - dodał.

Dziś premier po raz pierwszy odniósł się do informacji na temat współpracy jego syna Michała z linią lotniczą OLT Express, której współwłaścicielem była spółka Amber Gold. Tusk zapewnił m.in., że ma pełne zaufanie do syna.

Jak podkreślił, gdy dowiedział się od syna o jego planach współpracy z OLT dał mu _ ojcowską, szczerą radę _, iż _ nie należy współpracować z nikim, kto nie ma dobrej reputacji _. _ Mój syn nie podzielił tego przekonania _ - dodał premier. Tusk powiedział także, że o tym, iż jego syn pracując na lotnisku współpracuje z liniami OLT, dowiedział się w czerwcu.

W ocenie posła PiS, konferencja Tuska _ nie była satysfakcjonująca i premier nie przekonał go, pewnie tak jak nie przekonał Polaków _. _ Nie usłyszeliśmy odpowiedzi na konkretne pytania _ - powiedział Mastalerek.

Według niego, była to _ próba opowiedzenia łzawej historii o dzieciach _. - _ Kiedy Tusk wyrzucał Zytę Gilowską z PO powiedział, że instynkt rodzicielsko-macierzyński zwyciężył z instynktem publicznym (w związku z zatrudnianiem swojej synowej w biurze poselskim). To u premiera instynkt rodzicielsko-ojcowski wygrał z instynktem publicznym _ - ocenił Mastalerek.

Poseł PiS uważa, że Tusk chce _ za wszelką cenę chronić syna . - Premier powiedział, że ma zaufanie do swojego syna, ale czy ufa temu, co Michał Tusk mówił dwa tygodnie temu, czy temu, co mówi teraz. Mówiąc, że ufa synowi premier roztoczył parasol ochronny nad synem, chciał powiedzieć: Zostawcie mojego syna w spokoju _ - powiedział Mastalerek.

Poseł PiS skierował do premiera 45 pytań w sprawie Amber Gold w formie interpelacji poselskiej. Pytany o to Tusk zapewnił, że udzieli Mastalerkowi odpowiedzi w ustawowym terminie. - _ Każda odpowiedź wymaga czasu - szczególnie, jeśli jest to 45 pytań. Nie widziałem jeszcze tego materiału. To jest mój obowiązek, więc każdy poseł, który zadaje pytania bądź interpelacje, otrzyma odpowiedź w ustawowym terminie _ - mówił Tusk.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD chce komisji śledczej w sprawie OLT Taka komisja mogłaby pomóc rządowi przy sprawdzeniu jak działała prokuratura w sprawie firmy Marcina Plichty - uważa Leszek Miller, szef partii.
Wracają pytania o rolę syna Donalda Tuska PiS ponawia pytania do premiera w sprawie powiązań jego syna Michała Tuska z firmami Marcina Plichty - OLT Express i Amber Gold.
Posłowie wrócą z wakacji? Przez Amber Gold Jego zdaniem Donald Tusk powinien poinformować, co wiedział na temat sytuacji finansowej firmy Amber Gold.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)