Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS planuje odświeżyć program gospodarczy i przedstawić pakiet ustaw

0
Podziel się:

Partia Jarosława Kaczyńskiego opracowuje nowe projekty, które mają dać szereg ulg podatnikom.

PiS planuje odświeżyć program gospodarczy i przedstawić pakiet ustaw
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECxhdSJ

PiS planuje odświeżyć program gospodarczy i przedstawić w tym zakresie pakiet ustaw. Do końca roku sfinalizuje prace zespół badający katastrofę smoleńską. Ofensywę polityczną partia Jarosława Kaczyńskiego rozpocznie we wrześniu.

- _ Polityki nigdy się nie zawiesza, ale zainteresowanie opinii publicznej w trakcie Euro, a później w trakcie wakacji oraz lipcowych igrzysk olimpijskich w Londynie jest mniejsze. Bierzemy to pod uwagę. Pomysłów mamy bardzo dużo w różnych dziedzinach. Chcemy przebić się przez medialny kokon _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

_ Intensywne działania _ PiS zapowiada też Jarosław Zieliński z komitetu politycznego partii. - _ Po to, by wszystko to, co złe pokazać Polakom i zaproponować alternatywę _ - podkreślił poseł w rozmowie z PAP.

bECxhdSL

Wiceprezes PiS Beata Szydło zapowiada uaktualnienie programu gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości. - _ Opracowujemy szczegółowy program gospodarczy. Taki program mamy, ale w związku z tym, że następują liczne zmiany, złożyliśmy sporo nowych projektów, wymaga on doprecyzowania i uszczegółowienia _ - powiedziała Szydło.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/158/m87198.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;chce;referendum;w;sprawie;co2,211,0,1104339.html) *PiS chce kolejnego referendum. To ważne * Sejm rozpatrzył dziś wniosek PiS o przeprowadzenie referendum w sprawie renegocjacji pakietu energetyczno-klimatycznego UE. Przypomniała, że na skierowanie do pierwszego czytania w Sejmie czeka przygotowany przez klub PiS kompleksowy projekt zmian w podatku VAT. Zaznaczyła też, że kończone są prace nad trzema programami.

Na program _ Teraz Rodzina _ składają się projekty zawierające m.in. rozwiązania podatkowe, które przewidują, że z budżetu państwa opłacane byłyby składki ZUS osób będących na urlopie wychowawczym, a prowadzących własną działalność gospodarczą. - _ Obecnie te osoby nie mają odprowadzonych składek _ - zauważyła posłanka. Inną propozycją jest _ Bon rodzinny _, który miałby pomagać rodzinom w opłacaniu żłobków i przedszkoli czy ubezpieczenia w trakcie urlopu macierzyńskiego, a także wsparcie finansowe rodzin wielodzietnych przez ulgi podatkowe.

PiS chce też wrócić do programu _ Rodzina na swoim _, czyli do tanich kredytów mieszkaniowych dla rodzin, który funkcjonował w czasach rządów tej partii. W pakiecie _ Praca _ znajdzie się z kolei propozycja 50-proc. ulgi w składce ZUS dla pracodawców, którzy zatrudniają absolwentów. PiS będzie proponował też inne ulgi, rozwiązania proinwestycyjne, stypendia dla młodzieży, które miałyby wpłynąć na zwiększenie zatrudnienia.

bECxhdSR

Szydło przypomniała, że PiS przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie rządowej reformy emerytalnej. - _ Ponownie zaproponujemy swoje rozwiązania emerytalne _ - dodała. Wśród już prezentowanych propozycji była m.in. dobrowolność wyboru między ZUS a OFE.

Antoni Macierewicz szef zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej zapowiedział intensyfikację prac i ich zakończenie do końca roku.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m138239.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki;pis;chce;uproszczenia;deklaracji;podatkowych,102,0,1105510.html) *Nowy pomysł PiS na podatki. Projekt w Sejmie * _ Wielu podatników, którzy uczciwie płacą podatki jest przez organy skarbowe karana _. - _ Nie potrafię podać konkretnej daty raportu końcowego. Finalizujemy badania dotyczące ostatnich 6 sekund lotu TU 154M. One jeszcze przed wakacjami będą zaprezentowane opinii publicznej. Całościowy raport będzie zawierał także oszacowanie i wskazanie odpowiedzialności personalnej zarówno po stronie rządu Donalda Tuska, jak i rosyjskiej za decyzje, które doprowadziły do katastrofy. To zapewne do końca roku zostanie przedstawione _ - zaznaczył poseł PiS.

Macierewicz dodał, że w najbliższym czasie zespół opublikuje kolejne analizy ekspertów współpracujących z zespołem.

bECxhdSS
Czytaj więcej w Money.pl
Ważna decyzja w sprawie samorządów Sejm odrzucił w głosowaniu projekt zmian w ustawie o samorządzie gminnym autorstwa PiS.
Kolejni politycy opuszczą partię Kaczyńskiego? Zbigniew Ziobro zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, by przestał budować konflikty na prawicy i podjął współpracę z Solidarną Polską.
Nowy podatek. Rząd już nad tym pracuje Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Środowiska chcą opublikować projekt podatku jeszcze w czerwcu - poinformował wczoraj dziennikarzy minister środowiska Marcin Korolec.
bECxhdTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)