Notowania

umowy śmieciowe
12.07.2012 08:27

PiS rusza na wojnę z umowami śmieciowymi

Posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Chodzi o walkę z umowami śmieciowymi oraz zatrudnianiem na czarno.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Jak mówią wnioskodawcy - klub PiS-u - chodzi o walkę z umowami śmieciowymi oraz zatrudnianiem na czarno.

Poseł Janusz Śniadek tłumaczy, że projekt zmienia jakość egzekwowania prawa. Wyjaśnił, że chodzi o przyznanie Państwowej Inspekcji Pracy nowych kompetencji.

_ - W sposób analogiczny, jaki ma dzisiaj w przypadku wynagrodzeń za pracę, wydawania orzeczeń o obowiązku podpisywania umów o pracę, jeżeli uzna, że wyczerpane są ku temu prawne przesłanki - _tłumaczy Śniadek.

PiS proponuje też, by pracodawca miał obowiązek wręczania pisemnej umowy o pracę jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Teraz taką umowę można wręczyć pracownikowi w ciągu pierwszego dnia pracy. Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, prawo to jest przez pracodawców nadużywane.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/m85954.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;forsuje;nowe;prawo;telekomunikacyjne;zobacz;co;sie;zmieni,53,0,1123125.html) Boni kończy z "drobnym druczkiem" Zgodnie z projektem Urząd Komunikacji Elektronicznej będzie mógł kontrolować m.in. prędkość dostępu do internetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m21184.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/likwidacja;ulg;to;tak;naprawde;podniesienie;podatkow,108,0,1113452.html) Rząd funduje nam podwyżkę podatków Co prawda nie można tego tak otwarcie nazwać, bo to likwidacja ulg, ale efekt jest ten sam: zwiększenie obciążeń fiskalnych dla obywateli.
Tagi: umowy śmieciowe, umowy, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz