Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PJN chce funduszu dla rolników

0
Podziel się:

Partia Polska jest Najważniejsza chce powołania Funduszu Katastrof i Klęsk Żywiołowych.

PJN chce funduszu dla rolników
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Partia _ Polska jest Najważniejsza _ chce powołania Funduszu Katastrof i Klęsk Żywiołowych. Wspomógłby on rolników, którzy stracili dobytek w wyniku klęsk naturalnych.

Zapowiedziała to posłanka PJN Elżbieta Jakubiak. Jak poskreślała w _ Sygnałach Dnia _, jednorazowe zapomogi dla rolników, którzy stracili uprawy w wyniku przejściu nawałnic, to za mało. Posłanka dodała, że ministerstwo rolnictwa musi opracować długoterminowe plany wsparcia polskich plantatorów.

Według Elżbiety Jakubiak, podczas czterech lat na czele resortu rolnictwa, Marek Sawicki nie zrobił nic w kwestii stworzenia powszechnych i niedrogich ubezpieczeń dla rolników. Jak mówiła, rolnicy, którzy obecnie chcą ubezpieczyć swoje uprawy i zwierzęta, muszą płacić nieracjonalnie wysokie sumy.

Od dziś do 29 sierpnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o pomoc dotyczącą przywracania potencjału produkcyjnego w gospodarstwach poszkodowanych w następstwie klęsk żywiołowych. Poszkodowani rolnicy mogą liczyć na wsparcie, wynoszące do 300 tysięcy złotych. Gminy, w których doszło w zeszłym tygodniu do nawałnic, rozpoczęły też wypłacanie jednorazowych zapomóg dla poszkodowanych rodzin w wysokości do 6 tysięcy złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t131983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;wesprze;ludzi;dutkiewicza;bez;sojuszu,167,0,870567.html) PJN wesprze ludzi Dutkiewicza. Bez sojuszu - _ Nie mamy żadnego sojuszu, ale zgadzam się, że jest potrzebne obywatelskie spojrzenie na prawo _ - powiedział szef klubu PJN Paweł Poncyljusz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t130679.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pjn;przeciw;szesciolatkom;w;szkolach,140,0,866444.html) PJN przeciw sześciolatkom w szkołach W opinii Elżbiety Jakubiak szkoły są obecnie nieprzygotowane do przyjęcia tak małych dzieci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t112476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejni;poslowie;moga;przejsc;z;pjn;do;po,81,0,863825.html) Kolejni posłowie mogą przejść z PJN do PO O kolejnych transferach mówi rzecznik klubu Platformy Krzysztof Tyszkiewicz.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)