Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKB Polski będzie rósł wolniej, ale wciąż jest dobrze

0
Podziel się:

- Wzrost gospodarczy w Polsce spowolni do ok. 3,0 proc. w ujęciu rocznym w II kwartale, ale nasza gospodarka nadal rozwija się szybciej niż reszta Europy - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

PKB Polski będzie rósł wolniej, ale wciąż jest dobrze
(Bartosz KRUPA/East News)

_ - Polska gospodarka rozwija się dobrze, w 2011 r. zanotowaliśmy 4,3-proc. dynamikę. W tym roku widać spowolnienie, ale nadal rozwijamy się szybciej niż reszta Europy. W efekcie wzrost PKB I kw. 2012 r. wyniósł 3,5 _ proc._ , a w II kw. wyniesie ok. 3,0 _ proc. - powiedział Belka podczas debaty sejmowej.

W jego ocenie, siła naszej gospodarki leży w równowadze makroekonomicznej oraz względnej odporności na negatywne wstrząsy zewnętrzne.

Według centralnej ścieżki ogłoszonej po początku lipca projekcji inflacyjnej NBP, wzrost PKB wyniesie 2,9 proc. w 2012 r., a w kolejnym roku gospodarka zwolni do 2,1 proc., by w 2014 r. osiągnąć 3,0 proc. wzrostu wobec 4,3 proc. w 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec zielonej wyspy? Liderem będzie... Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju opublikował nowe prognozy wzrostu PKB.
Co będzie napędzać polską gospodarkę? Deloitte ocenia, że wzrost gospodarczy będzie silnie związany z popularyzacją dostępu do internetu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)