Notowania

wzrost pkb w polsce
01.03.2012 15:24

PKB Polski zachwyca ministra finansów

Polska gospodarka osiągnęła wyjątkowy sukces. Tak uważa minister finansów w rządzie Donalda Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Polska gospodarka osiągnęła wyjątkowy sukces. Tak uważa minister finansów, który skomentował opublikowane dziś przez * *Główny Urząd Statystyczny dane dotyczące ostatniego kwartału 2011 roku._ _

_ Dzisiejsze dane GUS pokazują świetny wynik ostatniego kwartału nie tylko 2011 r., ale okresu czterech lat (2008-2011), w którym Polska osiągnęła wyjątkowy sukces, jakim był najwyższy wzrost gospodarczy w całej Unii Europejskiej, i to pomimo światowego kryzysu _ - napisał Jacek Rostowski w komentarzu.

GUS podał, że w IV kwartale 2011 r. polska gospodarka zwiększyła się o 4,3 proc. licząc rok do roku, po wzroście o 4,2 proc. w III kwartale. To wynik lepszy od prognoz, gdyż konsensus rynkowy wynosił 4,2 proc.

Popyt krajowy urósł o 3,3 proc. w ujęciu rocznym, wobec 3,2 proc. kwartał wcześniej. Dynamika konsumpcji prywatnej zwiększyła się w porównaniu z sytuacja rok wcześniej o 2 proc., wobec 3 proc. w III kwartale, a dynamika inwestycji wyniosła 10,3 proc. rdr. Eksport towarów i usług wzrósł o 8 proc. licząc rok do roku, natomiast import o 5,3 proc.

Czytaj więcej na temat polskiej gospodarki
Bardzo dobre dane na temat polskiej gospodarki GUS poinformował o poziomie PKB w końcówce ubiegłego roku. Zobacz co szczególnie miało wpływ na zmiany.
Pawlak: Polska gospodarka nie zwalnia Zdaniem wicepremiera wzrost PKB w 2012 roku może być wyższy niż założony w ustawie budżetowej.
Polskie PKB jednym z najlepszych w UE? Premier Donald Tusk spodziewa się, że wzrost PKB Polski w 2011 roku wyniesie więcej niż 4 proc.
Tagi: wzrost pkb w polsce, pkb, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz