Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen obniża ceny benzyny i podnosi ceny oleju

0
Podziel się:

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 1 grosz na litrze.

PKN Orlen obniża ceny benzyny i podnosi ceny oleju
(orlen.pl)

PKN Orlen obniża od dzisiaj hurtowe ceny benzyny o 3 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 13 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 1 grosz na litrze.

Od dzisiaj hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 456 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 564 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 411 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 591 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 38. obniżka cen benzyny i 56. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała 55 razy, a olej napędowy taniał 30 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 13 zł i wynosi 4 tys. 361 zł za tysiąc litrów.

PKN Orlen podnosi też od dzisiaj hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 8 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. To oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi 3 tys. 168 zł za tysiąc litrów. W tym roku to 50. podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykują się podwyżki cen oleju napędowego PKN Orlen podnosi od piątku ceny hurtowe oleju napędowego o 23 zł na tysiąc litrów, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 2 złotych. Obniża natomiast cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 10 zł na tysiącu litrów. Również Lotos podwyższa ceny oleju napędowego.
Prawie 2 euro za litr. Przestali tankować Właścicielom 400 ulicznych dystrybutorów paliwa i małych stacji benzynowych grozi bankructwo.
Benzyna za droga? Oni znaleźli na to sposób Coraz więcej Włochów przerabia silniki swoich samochodów na LPG. Zmusza ich do tego kryzys finansowy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)