Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKO BP chce rozliczać transakcje z Iranem

PKO BP chce rozliczać transakcje z Iranem

Fot. Bartosz Wawryszuk

PKO BP jest pierwszym polskim bankiem technicznie gotowym do dokonywania rozliczeń finansowych z bankami irańskimi. Według banku jego oferta dla eksporterów prowadzących wymianę handlową z Iranem pozwala im w znaczący sposób ograniczyć ryzyko prowadzonej działalności.

- Możliwość prowadzenia bezpośrednich rozliczeń finansowych z Iranem jest odpowiedzią PKO Banku Polskiego na potrzeby zgłaszane przez naszych klientów. Rozmowy w sprawie pierwszych transakcji na linii irańsko-polskiej są już bardzo zaawansowane. W kolejnych kwartałach chcemy poszerzać ofertę w zakresie bankowości międzynarodowej o nowe usługi i kierunki geograficzne - mówi Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP.

Bank uruchomił niedawno możliwość rozliczeń finansowych z Mongolią. Wcześniej, bo w grudniu 2015 roku, otworzył we Frankfurcie nad Menem oddział wyspecjalizowany w obsłudze polskich firm prowadzących działalność za zachodnią granicą.

Według przedstawicieli PKO Iran jest potencjalnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla polskich eksporterów. W kraju tym mieszka 78 mln ludzi, co czyni go najludniejszym obok Turcji krajem w regionie. Jest to populacja bardzo młoda (około 70 proc. mieszkańców Iranu jest w wieku poniżej 30 lat), dobrze wykształcona i jednocześnie otwarta na zagraniczne towary.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Kupietz
78.11.237.* 2016-02-24 17:29
Nareszcie! Będę mógł bez przeszkód rozliczać się z Iranem... i z Mongolią... A Wyspy Samoa?
fredosław
91.234.49.* 2016-02-24 15:21
PKO BP . 18.00 zł miesięcznie za Konto BEZ GRANIC.
dual708
77.253.14.* 2016-02-24 13:10
Taaa.... Już biegnę do PKO chociaż od lat mam obsługę dewizową w innych bankach . Oni dopiero startują i nigdy nie będą konkurencyjni zwłaszcza do banków zagranicznych . Napiszcie coś o kosztach PKO to się dopiero uśmiejemy .