Notowania

iran
24.02.2016 10:19

PKO BP chce rozliczać transakcje z Iranem

Pierwszym polskim bankiem technicznie gotowym do dokonywania rozliczeń finansowych z bankami irańskimi jest PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

PKO BP jest pierwszym polskim bankiem technicznie gotowym do dokonywania rozliczeń finansowych z bankami irańskimi. Według banku jego oferta dla eksporterów prowadzących wymianę handlową z Iranem pozwala im w znaczący sposób ograniczyć ryzyko prowadzonej działalności.

- Możliwość prowadzenia bezpośrednich rozliczeń finansowych z Iranem jest odpowiedzią PKO Banku Polskiego na potrzeby zgłaszane przez naszych klientów. Rozmowy w sprawie pierwszych transakcji na linii irańsko-polskiej są już bardzo zaawansowane. W kolejnych kwartałach chcemy poszerzać ofertę w zakresie bankowości międzynarodowej o nowe usługi i kierunki geograficzne - mówi Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP.

Bank uruchomił niedawno możliwość rozliczeń finansowych z Mongolią. Wcześniej, bo w grudniu 2015 roku, otworzył we Frankfurcie nad Menem oddział wyspecjalizowany w obsłudze polskich firm prowadzących działalność za zachodnią granicą.

Według przedstawicieli PKO Iran jest potencjalnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla polskich eksporterów. W kraju tym mieszka 78 mln ludzi, co czyni go najludniejszym obok Turcji krajem w regionie. Jest to populacja bardzo młoda (około 70 proc. mieszkańców Iranu jest w wieku poniżej 30 lat), dobrze wykształcona i jednocześnie otwarta na zagraniczne towary.

Tagi: iran, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz