Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo bez prezesa. Łukasz Boroń zrezygnował z funkcji

0
Podziel się:

Jak wynika z nieoficjalnych informacji spółka może nie mieć prezesa nawet przez kilka miesięcy.

PKP Cargo bez prezesa. Łukasz Boroń zrezygnował z funkcji
(PKP Cargo)

Łukasz Boroń złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym - poinformowała spółka w komunikacie. Wskazano, że przyczyną rezygnacji była sytuacja osobista.

Aktualizacja 20:16

_ Rezygnacja została złożona Przewodniczącemu Rady Nadzorczej - Jakubowi Karnowskiemu. Do czasu wyboru nowego prezesa przez Radę Nadzorczą spółki, pełniącym obowiązki prezesa PKP Cargo będzie Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych _ - napisano w komunikacie.

W weekend media poinformowały, że dzisiaj Boroń zostanie odwołany ze stanowiska w związku z nieprawidłowościami w zależnej od PKP Cargo spółce Cargowag. Przedstawiciele PKP nie odnieśli się jednak oficjalnie do tych publikacji. Po południu spotkała się Rada Nadzorcza spółki, a po jej posiedzeniu opublikowano komunikat o rezygnacji dotychczasowego prezesa.

Były prezes przysłał do dziennikarzy oświadczenie. _ Dziś złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu PKP Cargo. Moja misja, czyli wprowadzenie pierwszej w Unii Europejskiej kolei towarowej na giełdę, dobiegła końca. Cieszę się, że mogłem służyć swoją wiedzą i pracą spółce i przyczynić się do sukcesu debiutu PKP Cargo na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cieszę się, że PKP Cargo jest firmą o solidnych fundamentach i że może myśleć o rozwoju na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej _ - napisał Boroń. Swoje oświadczenie zakończył podziękowaniami dla wszystkich, z którymi pracował.

Łukasz Boroń był prezesem spółki od lutego 2013 r. Na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Balczuna, który złożył rezygnację w styczniu 2013. Za kadencji Boronia PKP Cargo zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Debiut spółki przez kierownictwo ministerstwa transportu i władze PKP został oceniony jako bardzo udany. Na debiucie zarobili też inwestorzy - w dniu debiutu akcje spółki wzrosły o kilkanaście procent.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, PKP Cargo może nie mieć prezesa nawet przez kilka miesięcy. Tyle zajmą zmiany w Radzie Nadzorczej wynikające ze zmiany struktury właścicielskiej spółki oraz rozpisanie i rozstrzygnięcie konkursu na nowego prezesa.

PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i drugi po Deutsche Bahn w Unii Europejskiej. Udział PKP Cargo w krajowym rynku przewozów pod względem wykonanej pracy przewozowej wyniósł po ośmiu miesiącach tego roku 59,18 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)