Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP monitoruje podróżnych i nadal będzie to robić

0
Podziel się:

Ile jest kamer na dworcach, gdzie są zamontowane i co nagrywają? Te informacje pozostaną niejawne - uznał sąd.

PKP monitoruje podróżnych i nadal będzie to robić
(Danuta Matloch/REPORTER)
bFepVWgR

Ile jest kamer na dworcach, gdzie są zamontowane i co nagrywają? Te informacje pozostaną niejawne. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę fundacji Panoptykon na bezczynność PKP S.A.

Sprawa trafiła do sądu po tym, jak w marcu spółka odmówiła odpowiedzi na pytania fundacji dotyczące kamer zainstalowanych na dworcach kolejowych. Fundacja zainteresowała się tematem po tym jak PKP Intercity przyznało że ich kamery rejestrowały nie tylko obraz, ale też dźwięk.

Jak mówiła w RDC Małgorzata Szumańska z Panoptykonu, ten wyrok nie kończy sprawy, bo fundacja będzie się odwoływać. Podkreśliła, że sprawa jest bardzo ważna nie tylko z powodu uzyskania informacji na temat działania monitoringu na pięciu polskich dworcach, ale ma kluczowe znaczenie w kontekście dostępu do informacji publicznej.

bFepVWgT

PKP SA odmówiło podania szczegółów na temat kamer tłumacząc że te informacje nie podlegają ustawie o dostępie do informacji publicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
PKP zainwestuje 9 mld złotych w... Polskie Koleje Państwowe szukają najemców, którzy zagospodarują dotychczasowe i planowane powierzchnie handlowe.
Utrudnienia na kolei. Pasażerowie mają dość Polskie Linie Kolejowe nie zmieniły rozkładu na trasie z Warszawy do Łodzi. Dla przewoźników i pasażerów oznacza to...
Nowe wagony PKP Intercity Wygodne fotele, gniazdka, nowoczesne toalety czy klimatyzacja - to standardowe elementy zmodernizowanego taboru PKP Intercity.
bFepVWhu
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)