Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będą więcej płacić. Rząd zapowiada kolejne podwyżki

Kto może liczyć na podwyżkę? Pracownicy cywilni wojska, strażacy i policjanci. Na dodatki mogą liczyć również emeryci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wiktor Bakiewicz/Reporter)
Podwyżki mają dostać m.in strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa

Od początku roku większe pensje dostają osoby zarabiające stawkę minimalną. Rząd podniósł bowiem najniższe płace o 100 zł do 2100 zł brutto. Wzrosła także stawka godzinowa do 13,5 zł. Od 2019 ma być kolejna podwyżka do 2220 zł brutto - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Większe płace otrzymają również pracownicy cywilni wojska. Ile więcej zarobią? Na osobę przypada około 200 zł. Na początku czerwca minister Błaszczak zapowiedział, że przeznaczy na ten cel 114,5 mln zł.

Podwyżki mają dostać też strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa. W maju MSWiA przeznaczyła 150 mln zł na pensje dla najniżej zarabiających funkcjonariuszy. Następna podwyżka zaplanowana jest na styczeń 2019 – pisze dziennik. Jak poinformował resort, mundurowi będą zarabiać o 609 zł więcej niż 2016 roku, a pensja cywili wzrośnie o 597 zł.

Nauczyciele pierwszą z 3 stopniowych podwyżek mają już za sobą. Dostali od kwietnia od 123 zł do 168 zł więcej. Kolejne podniesienie płac w przyszłym roku, o następne 5 proc. i za dwa lata znów najprawdopodobniej o 5 proc.

500 plus dla nauczycieli już we wrześniu:

Rząd również myśli, jak przed wyborami zdobyć głosy emerytów. Co prawda dla nich podwyżek nie ma, alejak pisaliśmy w money.pl, już pracuje nad dodatkami. Może być to tzw. 13. Emerytura, albo zwolnienie z podatku PIT.

Więcej pieniędzy w tym roku dostali również pobierający rentę socjalną – pisze Wyborcza. Premier założył, że co roku rząd będzie przeznaczał na podwyżkę 600 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: płace, podatek dochodowy, wiadomości, praca, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2018

RekNależy odmrozić płace w budżetówce, to co zabrało PO.

10-07-2018

Anty zlodziejom z poRodacy ubostwo zawxdzieczamy Tuskowi i zlodziejskiej bandzie Po .Po to kloaka!

10-07-2018

stary morsPodwyżki,Żadna podwyżka nie skłoni mnie aby głosować na tych ciemniaków którzy niszczą nasz kraj,Od pieniędzy ważniejsza jest sytuacja w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (119)