Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Płacą uczniom za chodzenie do szkoły

0
Podziel się:

W Toronto rozpoczął się edukacyjny eksperyment.

Płacą uczniom za chodzenie do szkoły
(VirtualErn/CC/Flickr)

Zarząd szkół w Toronto postanowił pomóc części uczniów w edukacji i w ramach eksperymentalnego programu płaci tygodniówki za chodzenie do szkoły.

Chodzi o rozwiązanie poważnego problemu - jak bowiem wykazało niedawne badanie prowadzone przez Uniwersytet w Toronto wśród nastolatków latynoskiego pochodzenia, aż 40 proc. z nich nie kończy szkoły średniej.

To dwa razy więcej niż przeciętna dla ogółu uczniów. Zarząd szkół w Toronto (Toronto District School Board) zaczął więc szukać przyczyn problemu i jego rozwiązania.

Pilotażowo postanowiono poprowadzić wspólnie z wydziałem edukacji Uniwersytetu w Toronto program, w którym 20 uczniów dwunastej klasy (czyli ostatniej klasy szkoły średniej, przed rozpoczęciem studiów w college'u lub na uniwersytecie) ma w soboty zajęcia z przedmiotów obowiązujących w 12. klasie.

Program zaczął się kilka tygodni temu i potrwa do czerwca tego roku. Za każdy tydzień przychodzenia na zajęcia uczniowie dostają 25 dolarów - poinformował dziennik _ Metro _. Jest też dodatkowa zachęta - każdy uczeń, który skończy program ma zapewnioną pracę w ramach wakacyjnych zajęć oferowanych i opłacanych przez miasto Toronto.

Te zachęty do pilnego uczenia się są bardzo ważne - badanie torontońskiego uniwersytetu pokazało bowiem, że jedną z przyczyn porzucania szkoły przez latynoskich uczniów jest słaba znajomość angielskiego. Z tego powodu rówieśnicy wyśmiewają się z nich.

Dodatkowo na ocenie zdolności latynoskich uczniów cieniem kładą się stereotypy wzięte z filmów hollywoodzkich, w których Latynos to leniwy Meksykanin i członek gangu - przypomina portal hispanicallyspeakingnews.com.

Jak podaje portal, w Kanadzie mieszka obecnie około 350 tys. imigrantów z krajów Ameryki Łacińskiej, z czego jedna trzecia - w Toronto. W torontońskich szkołach jest obecnie ponad 5 tys. uczniów pochodzących z rodzin latynoskich.

Zarząd szkół w Toronto ma nadzieję, że program kieszonkowego za chodzenie do szkoły zakończy się sukcesem. Jeśli tak się stanie - zostanie on rozszerzony na wszystkie szkoły w mieście.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t136510.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ponad;100;tys;podpisow;odwolaja;hall,111,0,803951.html) Ponad 100 tys. podpisów. Odwołają Hall? Według oświatowej Solidarności, Hall jest najgorszym z ministrów edukacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nauczyciele;negocjuja;bedzie;protest,180,0,801716.html) Nauczyciele negocjują. Będzie protest? Dziś w resorcie edukacji narodowej negocjacje związków z rządem w sprawie tegorocznych podwyżek dla nauczycieli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t46902.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kuratoria;do;likwidacji;idzie;nowe,118,0,785782.html) Kuratoria do likwidacji. Idzie nowe Minister Hall zapowiada stworzenie sieci regionalnych ośrodków jakości edukacji.
ciekawostki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)