Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowe podwyżki dla wojska. 656 zł dla żołnierza

155
Podziel się

Przeciętne uposażenie zawodowego żołnierza wyniesie 5530 zł miesięcznie. Podwyżka od stycznia przyszłego roku.

To pierwsza w tym roku podwyżka dla wojska.
To pierwsza w tym roku podwyżka dla wojska. (włodi/CC/Flickr)
bDHIvThh

Choć jeszcze nie ma podpisu prezydenta pod rozporządzeniem zwiększającym pensje żołnierzom, kwotę potwierdziło oficjalnie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Z ustaleń między prezydentem a ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem wynika, że od przyszłego roku wzrośnie przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego z 3,20 do 3,63-krotności tzw. kwoty bazowej – czytamy w dzienniku. Ta od 2009 rok niezmiennie wynosi 1523,29 zł.

bDHIvThj

Oznacza to, że miesięczny żołd od stycznia 2019 roku będzie wynosił 5530 zł. Jak tłumaczy DGP, wojskowi, jako jedyni mundurowi, w tym roku nie dostali podwyżki. Ostatni wzrost pensji miał miejsce w 2017 roku i średnio wyniosły 380 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHIvThp

bDHIvThK
wiadomości
KOMENTARZE
(155)
pisist
2 lata temu
Rekordowe podwyżki dla wojska i rekordowa waloryzacja emerytur. Widać to różne rekordy !
Panteraz
2 lata temu
Nie dajcie się ogłupiać. Wojsko bardzo się zmieniło od czasów PRL, służba niby łatwa, a jednocześnie tak trudna, wymaga wielu poświęceń, a niestety nie każdy się nadaje. A zarobki? Na obecnym rynku pracy są o wiele atrakcyjniejsze zawody. Nie zazdrośćcie, bo nie ma naprawdę czego. Poligony, częste wyjazdy służbowe, kursy i szkolenia, rozstania z rodziną, przenoszenie do innych jednostek, często stres i nerwy poprzez podporządkowanie nie zawsze pod mądrych ludzi. To wszystko nie wpływa dobrze na zdrowie i na relacje rodzinne. Często oddaje się młode lata i zdrowie dla Ojczyzny . Bywają przez to rozwody, niekiedy popadanie w alkoholizm czy inne zaburzenia. Są ludzie co harują i są tacy co wytapiają czas, ale tak jest wszędzie i w innych formacjach i w cywilu też. Mundurówka zarabia podobne pieniądze, nie ma kolosalnych różnic. Jest to wyjątkowa i specyficzna służba i wszystkim należy się szacunek. Wojsko np. nie może strajkować, więc to co wywalczy policja czy inne służby to i nam się skapnie prędzej czy później. Mamy ograniczone prawa, mamy być apolityczni, musimy się pytać przełożonych o każdorazowe wyjazdy zagraniczne, musimy pytać o zgodę na jakiekolwiek inne źródła dochodu. Każdy chce utrzymać rodzinę i jakoś żyć. Żeby była jasność, nie żale się, tylko odpowiadam na niesprawiedliwe według mnie komentarze, jestem żołnierzem, bo chciałem nim zostać. Zdarza się, że ja też czasami czegoś zazdroszczę, ale nigdy w taki sposób, żeby zabrać komuś aby dać sobie. Jak już to też chciałbym to mieć... Komuś niestety mocno zależy na skłócaniu Polaków. Wszyscy powinniśmy godnie zarabiać i tego wszystkim Polakom życzę!
BYŁY żołnierz
2 lata temu
Kupujecie żołnierzy i ICH RODZINY za JUDASZOWE SREBRNIKI ?
bDHIvThL
Marek
2 lata temu
Wielu komentujących zapomina , że jeśli nie chcą łożyć na własne Polskie wojsko będą w krótkim czasie zmuszeni do opłacania obcego . Szeregowi mają przepraszać za poprawę warunków życia swoich i swojej rodziny ? i czy szeregowi zarabiają kosmiczne pieniądze po podwyżkach pewnie około 3600 zł , czy może po prostu zaczynają to być pieniądze za które da się godnie żyć ? Trzeba pomyśleć o prawach rynku ( drodzy zawistnicy ) skoro żołnierza nie da się sprowadzić z zagranicy , skoro musi być , zdrowy i sprawny , oraz posiadać predyspozycje ( mocna psychika wskazana :) ) to pula z której można rekrutować dramatycznie maleje . A czym według was geniusze mają zachęcać rekrutów ? Wojsko musi konkurować z ofertami pracy za granicą a tam nie m a takiego stresu jak WP. Do tego niż demograficzny . Ogarnijcie się ludzie ! ktoś powinien wami konkretnie potrząsnąć może się obudzicie .Przez to że nam żołnierzom będzie gorzej wam nie zrobi się lepiej . Zapraszamy w szeregi armii czeka na was leki pieniądz i zero wysiłku i stresu :)
Penetrator
2 lata temu
Wojsko to służba a nie praca, a tak na marginesie to nas Ruskie w dwa dni rozgonią, no może w dwa i pół. Jak patrzę na WOT i tych utytych generałów i oficerów obwieszonych medalami i odznakami to dobrze to nie wróży. Chciałbym się mylić. Czołem żołnierze.
...
Następna strona