Notowania

Płaskoń: Nie tylko Palikot powinien łykać miłorząb

Janusz Palikot planuje dziś odegrać u Donalda Tuska stary dowcip ze sfer rodzinnych. Puszczam cię wolno mamusiu oznajmiał zięć, zwalniając dłonie z przegubów rąk teściowej, dyndającej za balustradą balkonu na dziesiątym piętrze. Poseł z Lublina chce się puścić sam. Bez względu na to, jaki wyrok wyda w jego sprawie partyjny sąd, zdecydował się na definitywny skok w bok. Będzie rozprawiczał lewicę i podskubywał Platformę jako samodzielny podmiot polityczny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Janusz Palikot planuje dziś odegrać u Donalda Tuska stary dowcip ze sfer rodzinnych. – Puszczam cię wolno mamusiu – oznajmiał zięć, zwalniając dłonie z przegubów rąk teściowej, dyndającej za balustradą balkonu na dziesiątym piętrze. Poseł z Lublina chce się puścić sam. Bez względu na to, jaki wyrok wyda w jego sprawie partyjny sąd, zdecydował się na definitywny skok w bok. Będzie rozprawiczał lewicę i podskubywał Platformę jako samodzielny podmiot polityczny.

Nie wiadomo, czy ostatnia randka z premierem dojdzie do skutku. Jeśli kumple z boiska się spotkają, dobrze by było, żeby nie zmarnowali czasu na pyskówki, które zazwyczaj kończą burzliwą namiętność. Lepiej powspominać to, co się pięknie zapowiadało i miało trwać, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Choćby komisję _ Przyjazne państwo _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t111479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odejscie;palikota;z;po;przesadzone,9,0,680713.html) Odejście Palikota z PO przesądzone
Między ujęciem ze sztucznym penisem oraz z małpkami dla prezydenta Palikot fotografował się na stercie bzdurnych ustaw i jeszcze durniejszych rozporządzeń. Zapowiadał, że zetrze w pył dorobek pokoleń idiotów i prawników, którzy z natury rzeczy muszą komplikować ludziom życie, bo w przeciwnym razie nie mieliby zajęcia.

Demontaż biurokracji był sztandarową obietnicą Donalda Tuska przed wyborami parlamentarnymi. Teraz od strony Urzędu Rady Ministrów słychać, że kadencja to zbyt mało, żeby wybudować autostradę, a tym bardziej przestawić świat z głowy na nogi.

Po trudach w wielkim znoju udało się stworzyć procedurę jednego okienka w celu odciążenia przedsiębiorców, choć sam premier twierdzi, że system wciąż szwankuje. Przy okazji uruchomiono kolejne absurdy. Pewnie po to, żeby było z czym walczyć w następnych kadencjach. Na przykład spółka cywilna otrzymuje tak jak dotychczas REGON wspólny, ale do tego każdy udziałowiec musi mieć teraz REGON indywidualny, który do niczego nie służy, poza produkcją makulatury.

W tym szaleństwie jest jednak ukryta metoda. Pięcioosobowa spółka to według rejestrów GUS aż sześć podmiotów gospodarczych, co wskazuje na niespotykany dotąd rozwój przedsiębiorczości. Miał być sukces i jest sukces!

Jeśli spółka hodowców głuptaków przeniesie wolierę na sąsiednią ulicę i zechce uaktualnić [ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t26745.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;palikot;gada;glupoty;niech;idzie;do;partii;kobiet,85,0,664405.html) Niesiołowski: Palikot gada głupoty, niech idzie do Partii Kobiet
adres w Urzędzie Skarbowym, dla panienki z okienka nie ma żadnego znaczenia REGON z państwowymi pieczęciami. Ani nawet sześć REGONÓW. Trzeba okazać umowę najmu. Bezwarunkowo oryginał, bo stara bolszewicka zasada mówi: wierzyć znaczy kontrolować. Państwo przyjazne nie oznacza przecież państwa ufającego.

To tylko pierwsze z brzegu przykłady wyników trzech latach działania komisji Palikota. Z internetowego portalu sejmowego można się natomiast dowiedzieć, że oni tam na Wiejskiej harują tak ciężko, aż pot nam z monitorów ścieka. Obywatel nie odczuwa co prawda efektów, ale może osiągnęli już takie przyspieszenie, jak na radzieckich budowach. Gdy ktoś pytał, dlaczego Wania biega w te i nazad z pustymi taczkami, to się dowiedział, że tempo jest zbyt duże i nie można nadążyć z załadunkiem.

Spuszczając się dziś z Platformy, Janusz Palikot będzie mógł powiedzieć, że ze wszystkich obietnic wyszła mu na pewno tylko kupa śmiechu. A gdy już wyląduje w partii własnych miłośników, powinien łykać miłorząb, bo podobno nieźle poprawia pamięć. Wtedy może przypomni też sobie, jak rok temu dostał komplet dokumentów wskazujących na możliwość nieprawidłowości w postępowaniu majątkowej komisji kościelnej. I nawet obiecał, że jako szef komisji niezwłocznie zainteresuje sprawą kogo trzeba.

Źródła dobrze poinformowane twierdzą, że otrzymała je też Julia Pitera, Grzegorz Schetyna i sam premier Tusk. Skoro wszyscy oni chcą dziś przekonać opinię publiczną, że o niczym nie wiedzieli, to miłorząb może mieć jednak za wąskie spektrum działania.

W polityce nie należy używać słowa nigdy, gdyż w tej branży jest szczególnie nieprawdziwe. W przypadku pamięci polityków nie powinno się natomiast szastać przymiotnikiem: uczciwa. Bo to dopiero grube nadużycie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90489.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gowin;o;palikocie;przyzwolenie;jest;coraz;mniejsze,159,0,645279.html) Gowin o Palikocie: Przyzwolenie jest coraz mniejsze Polityk PO uważa, że lubelski poseł buduje _ prywatną formację _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;tworzy;partie;liczy;na;10;procent,173,0,679085.html) Palikot tworzy partię, liczy na 10 procent Poseł waha się jednak czy porzucić PO. _ Wszystko zależy od rozmowy z premierem _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t83737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;odkrywa;karty;w;sprawie;nowej;partii,38,0,663846.html) Palikot odkrywa karty w sprawie nowej partii Poseł PO stawia między innymi na wolności obywatelskie, in vitro, parytety i eutanazję.

Autor jest wiceprezesem Krajowego Klubu Reportażu

Tagi: partia palikota, palikot, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz