Notowania

poparcie dla partii
20.08.2011 07:43

Platforma lekko traci, ale PiS także

Różnica między obecnie dwiema największymi partiami w Sejmie wzrosła do 11 pkt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imagestock/iStockphoto)

Dwie największe partie lekko tracą poparcie Polaków - wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC dla TVN24. PO może liczyć na poparcie 38 proc. wyborców, a PiS - 27. Poza nimi, z poparciem na poziomie 12 proc., do Sejmu wszedłby jeszcze tylko SLD. PSL wciąż poza Sejmem.

W porównaniu z poprzednim badaniem SMG/KRC dla faktów TVN z początku sierpnia spadek dla PO wynosi jeden pkt, proc., a dla PiS - dwa. Różnica między partiami wzrosła do 11 pkt.

SLD mógłby liczyć na poparcie na takim samym poziomie jak dwa tygodnie temu.

Użyteczne informacje:[

Baza polityków w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/ )Coraz gorzej wyglądają natomiast notowania drugiego koalicjanta, czyli PSL. Poparcie dla partii Waldemara Pawlaka spadło z czterech do trzech proc. - podaje portal tvn24.pl. Na tyle samo mogłyby liczyć ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza oraz Ruch Poparcia Palikota.

Po jednym procencie uzyskałyby Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Liga Polskich Rodzin, Kongres Nowej Prawicy, Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej, Partia Kobiet i Zieloni. Prawica Rzeczpospolitej i Centrolewica zyskałyby zerowe poparcie.

Po dwa proc. respondentów nie wie jeszcze na kogo głosować, bądź wybrałoby _ inne _ ugrupowanie polityczne. Trzy proc. badanych odmówiło odpowiedzi.

Z kolei według sondażu wykonanego na zlecenie Polskiego Rada przez Instytut Badania Opinii Homo Homini, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 34,2 procent poparcia. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 25 procent wyborców, SLD poparłoby 14,5 procent zaś PSL zdobyłoby 7,2 procent głosów. W stosunku do poprzedniego badania notowania PiS, SLD i PSL nie zmieniły się.

55,8 procent Polaków poszłoby na wybory, 33,3 procent nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 10,9 procent jeszcze nie wie.

Więcej wiadomości o sondażach poparcia czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t90259.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najnowszy;sondaz;wyborczy;rosnie;poparcie;dla;po,216,0,887768.html) Najnowszy sondaż. Rośnie poparcie dla... Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t131970.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partie;traca;jedynie;sld;rosnie;w;sile,251,0,821755.html) Partie tracą, jedynie SLD rośnie w siłę Poparcie dla partii Grzegorza Napieralskiego zbliża się do 20 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;pis;coraz;blizej;lidera,0,0,805376.html) Nowy sondaż. PiS coraz bliżej lidera Dalszy spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Na PO chciałoby oddać swój głos 31 procent Polaków
Tagi: poparcie dla partii, po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz