Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera knf
14.12.2018 19:48

Plus Bank odpowiada "Newsweekowi": Nie było planu przejęcia banku Czarneckiego

Władze Plus Banku zarzucają "Newsweekowi" naruszenie dóbr osobistych. Chodzi o artykuł, w którym pada sugestia, że bank należący do Zygmunta Solorza-Żaka, miał brać udział w planie przejęcia innego banku z grupy Leszka Czarneckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
Plus Bank zarzuca "Newsweekowi" naruszenie dóbr osobistych

Plus Bank nie miał nic wspólnego z planem przejęcia banku Leszka Czarneckiego - wynika z oświadczenia przesłanego do mediów. Władze instytucji, należącej do Zygmunta Solorza-Żaka, zarzucają wydawcy "Newsweeka" – firmie Ringier Axel Springer Polska – naruszenie dóbr osobistych.

"Afera KNF nie buduje dobrego wizerunku Polski za granicą". Steinhoff zaniepokojony

"Plus Bank nie ma również nic wspólnego z czymś, co przez tygodnik Newsweek zostało określone jako „Plan Zdzisława”. Sugestie i insynuacje zawarte w artykule są bezpodstawne i nieprawdziwe" - czytamy w oświadczeniu banku.

O tym, czy miał być wspomniany plan, pisaliśmy na money.pl. Chodzi o sytuację, w której mniejszy bank mógłby przejąć większy, będący w tarapatach, jak np. Getin Noble Bank. Ta mniejsza instytucja miałaby zostać wsparta kwotą 2 mld zł, aby zakup był możliwy. O szczegółach tego planu opowiadał były szef Komisji Nadzoru Finansowego – Marek Chrzanowski – w nagranej rozmowie z Leszkiem Czarneckim.

Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, zgodnie stwierdzili, że takie "przejęcie banku za złotówkę" byłoby podpaleniem systemu finansowego.

Przedstawiciele Plus Banku napisali, że podejmą kroki prawne wobec wszystkich, którzy będą sugerowali związek pomiędzy bankiem a próbą przejęcia organizacji stworzonej przez Leszka Czarneckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, solorz-żak, plus bank, leszek czarnecki, plan zdzisława, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

Tak wygladasz SolorzSolorz, popatrz na swój kiedyś Polsat. Niewiele różni się od TVP. Gęby zostały niektóre z Polsatu, ale tych obiektywnych już nie ma. Ściągnęli PiSy. … Czytaj całość

14-12-2018

G-52Na początku przyszłego roku kończę umowę z plusem, o nigdy więcej wspierania PiS +

14-12-2018

Aha...Władze Plus Banku mówią...ale co mówi Solorz ?

Rozwiń komentarze (6)