Notowania

po
02.10.2008 19:57

PO chce reformować gospodarkę z PiS

Szef klubu PO zaproponował Prawu i Sprawiedliwości 10-punktowy pakt gospodarczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu POZbigniew Chlebowskizaproponował Prawu i Sprawiedliwości 10-punktowy pakt gospodarczy, który - jego zdaniem - można zrealizować jeszcze w październiku.

_ - Jeżeli po raz kolejny słyszę panią poseł Natalli-Świat, że trzeba rozmawiać, szukać ponadpartyjnego porozumienia, nad najważniejszymi sprawami dotyczącymi polskiej gospodarki, to mówię językiem pokerzysty: "sprawdzam" _ - oświadczył Chlebowski.

Pakt zaproponowany przez PO obejmuje: nowelizację konstytucji umożliwiającą wejście Polski do strefy euro (jak doprecyzował Chlebowski - w 2011 roku), poparcie dla budżetu na 2009 r., poparcie zmian w ordynacji podatkowej, noweli ustawy o VAT i zmian w ustawie akcyzowej.

Platforma chce też uzyskać poparcie dla nowej ustawy o finansach publicznych, noweli ustawy o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej, noweli ustawy Prawo budowlane, dla ustawy o upadłości konsumenckiej i ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej.

Według szefa klubu parlamentarnego PO postawa PiS wobec tych projektów pokaże, czy apele partiiJarosława Kaczyńskiegoo ponadpartyjne porozumienie nie były tylko _ frazesem _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Gospodarka w Polsce zwalnia ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gospodarka;w;polsce;zwalnia,183,0,373943.html )
* [ "Polska gospodarka jest odporna na kryzys" ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;gospodarka;jest;odporna;na;kryzys,96,0,373856.html )
* [ Gospodarka zwolni. Inflacja już nie tak groźna? ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/gospodarka;zwolni;inflacja;juz;nie;tak;grozna,214,0,373462.html )
* [ Stopa bezrobocia spadła do 9,3 procent ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/stopa;bezrobocia;spadla;do;9;3;procent,164,0,372132.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Wcześniej bowiem przewodniczący PiS poinformował, że jego klub wycofuje wnioski o odwołanie marszałka SejmuBronisława Komorowskiegoi wicemarszałkaStefana Niesiołowskiego(obaj PO), określając ten krok jako _ gest dobrej woli. W zamian jednak Jarosław Kaczyński oczekuje , że _pozostałe ugrupowania sejmowe - PO, PSL i SLD - podejmą rozmowy w sprawie kryzysu finansowego.

Chlebowski w odpowiedzi oświadczył, że nie ma zgody jego partii, aby _ straszyć Polaków _ kryzysem gospodarczym.

_ - Nie ma zgody, żeby na kryzysie, który jest w Stanach Zjednoczonych, budować zaufanie publiczne. Mam wrażenie, że od kilku dni politycy PiS żerują na kryzysie amerykańskim i wykorzystują te elementy do bliżej nieokreślonych działań wewnątrz kraju _ - powiedział szef klubu PO.

Równocześnie zaapelował również, aby _ nie wyręczać _ Narodowego Banku Polskiego, ministra finansów, wicepremiera i ministra gospodarki, którzy zapewniają, że Polsce nie grozi kryzys, a nasze finanse są stabilne.

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO odniósł się także do zarzutu Jarosława Kaczyńskiego, że Polsce grozi kryzys m.in. dlatego, rządDonalda Tuskachce umacniać złotego.

- _ To niepoważne i _ nieprawdziwe zarzuty, a polityka rządu zmierza do tego, aby jak najszybciej wejść do strefy euro, bo to _ dobre rozwiązanie dla społeczeństwa i gospodarki _ - podkreślił Chlebowski.

Tagi: po, chlebowski, pis, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz