Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.08.2005 14:41

Po kolejnej awarii rząd postanawia kupić kilka nowych samolotów

Podziel się
Dodaj komentarz

Rząd podjął decyzję o zakupie nowych samolotów dla specjalnego pułku lotnictwa transportowego. Chodzi o samoloty, którymi będą latały najważniejsze osoby w państwie. Nie wiadomo, czy samoloty zostaną zakupione teraz, czy po wyborach parlamentarnych.

Minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński poinformował, że zostały już określone procedury oraz wstępne parametry, jakie powinny spełniać maszyny.

MON uważa, że trzeba zakupić 4 do 6 samolotów zabierających na pokład do 20 osób. Minister Szmajdziński powiedział, że w tegorocznym budżecie są pieniądze na ten cel. Podkreślił, że samolot będzie podstawowym środkiem transportu najważniejszych osób w państwie. Jerzy Szmajdziński dodał, że jest to ważne, ponieważ trudno jest synchronizować harmonogram spotkań politycznych z rozkładem lotów.

Z powodu awarii rządowy samolot TU-154 nie mógł wczoraj odlecieć z lotniska z Kabulu. Samolotem podróżuje wiceminister obrony naodowej Janusz Zemke oraz grupa polskich dziennikarzy. Polska delegacja wróci do kraju jutro, z jednodniowym opóźnieniem.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz