Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pociągi Pendolino w Polsce. PKP Intercity ujawnia ceny biletów

0
Podziel się:

Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe.

Pociągi Pendolino w Polsce. PKP Intercity ujawnia ceny biletów
(Travelarz / Wikipedia (CC BY-SA 3.0))
bFdMyAfF

Od 49 do 189 złotych będą kosztować bilety na pociągi Pendolino. PKP Intercity już oficjalnie informuje, że włoskie pociągi zaczną wozić pasażerów 14 grudnia.

W EIC Premium za bilet z Warszawy do Gdyni trzeba będzie zapłacić maksymalnie 150 złotych. Za przejazd z Krakowa i Katowic do Trójmiasta - 189 złotych. Najtańsze bilety będą kosztować 49 złotych. Ich sprzedaż rozpocznie się 15 listopada.

_ - Pendolino będzie pociągiem dla wszystkich. Nowa strategia cenowa sprawi, że będą mogli z niego korzystać zarówno klienci oszczędni, studenci, rodziny kupujące bilet z wyprzedzeniem oraz biznesmeni, robiący to tuż przed odjazdem pociągu. Liczę, że dzięki nowej strategii cenowej, skróceniom czasów jazdy i inwestycjom w tabor w 2015 r. odzyskamy klientów _ - powiedział prezes PKP Intercity Marcin Celejewski, cytowany w komunikacie.

bFdMyAfH

Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30%, 20%, 10%) będą limitowane. Zgodnie z zasadą _ wcześniej - taniej _ bilety w atrakcyjnych cenach zakupią osoby planujące podróż z wyprzedzeniem. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/128/m277376.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes;pkp;sa;w;money;pl;pendolino;teraz;sa;za;nowoczesne;ale;beda;wisienka;na;torcie,116,0,1622644.html) *Prezes PKP SA w Money.pl mówi szczerze o Pendolino i nowej minister infrastruktury * Jakub Karnowski opowiada, jak spółka walczyła ze związkowcami, którzy zarabiali więcej od prezesów i gwarantuje, że kolejnych absurdów nie będzie.

Do Gdańska Pendolino pojedziemy w 2 godziny i 58 minut, z Warszawy do Krakowa - 2 godziny i 28 minut, a ze stolicy do Katowic - w 2 godziny i 34 minuty.

Niedawno PKP Intercity informowało, że proces odbiorów pociągów Pendolino idzie zgodnie z harmonogramem. Intercity pozytywnie ocenia prace nad wprowadzeniem składów na prób, pomimo że podczas prób prowadzonych w ciągu ostatnich dwóch weekendów ujawniono usterki w pociągach. Producent został zobowiązany do usunięcia ich.

bFdMyAfN

Zakładany na grudzień wyjazd składów Pendolino nie jest jeszcze zagrożony, ale z powodu opóźnienia producenta z dostawą oraz trudności podczas testów, czas na przygotowania znacznie się skrócił. Dlatego w tym PKP Intercity zdecydowało się szkolić maszynistów oraz drużyny konduktorskie równolegle do odbiorów pojazdów.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdMyAgi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)