Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pocisk spadł na teren ambasady Rosji w Syrii

0
Podziel się

Atak terrorystyczny nie spowodował ofiar - poinformowała państwowa syryjska agencja prasowa SANA

Syria, Damaszek. Zamach z sierpnia 2013 roku.
Syria, Damaszek. Zamach z sierpnia 2013 roku. (CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)
bErvDTAl

_ Atak terrorystyczny nie spowodował ofiar _ - poinformowała państwowa syryjska agencja prasowa SANA. Źródła w ambasadzie twierdzą, że placówka dyplomatyczna działa jak zwykle.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii potwierdziło informacje o wybuchu pocisku na terenie ambasady Rosji, dodając, że nie ma doniesień o ofiarach.

Rosyjska placówka dyplomatyczna znajduje się w eleganckiej dzielnicy Mazraa, w której ma siedziby kilka syryjskich instytucji bezpieczeństwa. Są tam także nocne kluby i stadion.

bErvDTAn

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka zwraca uwagę, że rebelianci, walczący o obalenie prezydenta Syrii Baszara el-Asada, kilkakrotnie usiłowali zaatakować ambasadę Rosji w Damaszku pociskami rakietowymi, ale bez powodzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wierzy w szczerość Asada _ - Biorę na siebie wszystkie obowiązki wynikające z rosyjsko - amerykańskiego porozumienia, osiągniętego w Genewie - _oświadczył syryjski dyktator.
Baszar el-Asad dziękuje Rosji za wsparcie Prezydent jest wdzięczny Rosji za stanowisko, jakie zajęła wobec brutalnego ataku.
"Nie ma wątpliwości, skąd pochodził atak" Szef MSZ Francji Laurent Fabius wyraził przekonanie, że uda się porozumieć z Rosją w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat broni chemicznej w Syrii.
bErvDTAO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)