Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska: kurierzy pracują nawet w soboty. Zaczyna się przedświąteczny szczyt

13
Podziel się:

Poczta Polska zwiększyła moce w czasie przedświątecznego szczytu. Do obsługi paczek oddelegowano listonoszy i kurierów, zatrudnionych przez firmy podwykonawcze.

Poczta Polska: kurierzy pracują nawet w soboty. Zaczyna się przedświąteczny szczyt
(Poczta Polska)
bEIPAuvF

– Zakupy najlepiej zrobić przed 15 grudnia – radzi Poczta.

– Liczba paczek, które obsługujemy rośnie rok do roku, szczególnie znaczne wzrosty notujemy w ostatnich tygodniach przed świętami. W okresie tym paczki doręcza ponad 6 tys. kurierów, pracują nawet w soboty – mówi rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek, cytowana przez PAP.

Przesyłki są doręczane do klientów zazwyczaj od godzin porannych do popołudniowych. Poczta radzi, by rozważyć zamówienie przesyłek pod inny adres lub do punktu odbioru.

bEIPAuvH

Klienci Poczty mogą skorzystać z odbioru przesyłek w punktach Poczty Polskiej i jej partnerów. Jest już 10,8 tys. W ramach usługi Odbiór w PUNKCIE spółka współpracuje z PKN Orlen, sklepami Żabka i Freshmarket oraz salonikami RUCH.

Firma przypomina, że ważne jest prawidłowe adresowanie przesyłki. - Błąd w adresie może wydłużyć czas jej opracowania, a nawet spowodować niedoręczenie i zwrot do nadawcy. Warto także podać numer telefonu komórkowego, dzięki czemu adresat na bieżąco będzie informowany o tym, co dzieje się z przesyłką, a w razie nietypowych sytuacji, kurier łatwo się z nim skontaktuje - mówi Siwek. - Im wcześniej zrobimy e-zakupy, tym spokojniejsze będziemy mieli święta. Wysyłajmy życzenia świąteczne i zamawiajmy prezenty najpóźniej do połowy grudnia - rekomenduje.

Zobacz także: Zobacz także: Zobacz, co można kupić na poczcie. Partyjna księgarnia?

Spółka przewiduje, że w tym roku pobije rekord 120 mln paczek. Jak poinformowała money.pl Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej, w ubiegłorocznym szczycie świątecznym PP zatrudniła ponad 2,5 tys. osób w okresie listopad, grudzień, styczeń. Jak przewiduje polski operator, ten rok ma być rekordowy pod względem liczby paczek.

bEIPAuvN

Szał zakupowo-wysyłkowy już się zaczął. Zainaugurował go Black Friday, a po nim Cyber Money przypadające na koniec listopada. Przed nami jeszcze Dzień Darmowej Dostawy przypadający 5 grudnia, po nim "mikołajki" i wreszcie gwiazdkowe szaleństwo. Po nim ruch w branży przesyłkowej utrzymają jeszcze zwroty nietrafionych prezentów na początku stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIPAuwi
KOMENTARZE
(13)
Krzysiek
3 lata temu
Grudzień jest najtrudniejszym okresem dla całej branży kurierskiej... Nic dziwnego, że żeby roznieść przesyłki na czas musieli pracować intensywniej. Mam sklep internetowy i sam zauważyłem wzrost liczby zamówień. Nadawałem przesyłki przez Sendit. To broker kurierski. Ma niższe ceny niż firmy kurierski, a przesyłki nadane za jego pośrednictwem dochodzą bez najmniejszego problemu. Nawet w grudniu nie było żadnych opóźnień...
Anonim
3 lata temu
Chcesz popsuć święta dzieciom, zamów prezent Pocztą Polską. Poczta jest firmą absolutnie nie reagującą na potrzeby klientów i rynek. Umie tylko podnosić ceny i korzystać z pozycji państwowego monopolisty. PiS dba o przychody poczty z opłat RTV i innych, aby tylko firma istniała, jednocześnie tolerując nagminny mobbing występujący w tej firmie. Zarządzanie pocztą to żenada. Najpierw planuje się przychody, a potem dziali się przychody stopniowo na każdego pracownika. Tam nikt już nie pamięta co to jest zespół. W okresie świątecznym zamiast podzielić się przychodami z pracownikami i ich zmotywować do pracy, to informuje się klientów że paczka która powinna być doręczona w ciągu 2 dni może dotrzeć po 7 dniach. Dyrektorzy to skansen... `Omijam z daleka
Yhy
3 lata temu
Co to jest "Cyber Money"?
bEIPAuwj
Irek
3 lata temu
Ja nadaję przesyłki głównie kurierem. Zazwyczaj korzystam przy tym z Sendit, bo oferuje ceny niższe niż w przypadku bezpośredniego wezwania. Nie zauważałem, aby dostarczali przesyłki w soboty, ale to oznacza, że są dobrze zorganizowani i się wyrabiają, a nie jak to było w poprzednich latach – pewnie po prostu zatrudnili więcej pracowników w tym okresie.
Małgosia
3 lata temu
Moja przesyła od 17.12.2018r. zalega w WER Komorniki. Szansa na dodzwonienie się do Poczty Polskiej graniczy z cudem. Automat od wczoraj informuje że jestem 20 w kolejce a czas oczekiwania na rozmowę to 20 minut. Wysłałam 4 e-maile z prośbą o informację i żadnej odpowiedzi. NIGDY WIĘCEJ ZAMÓWIEŃ PRZEZ POCZTĘ POLSKĄ