Notowania

Podniesienie wieku emerytalnego. Pawlak ujawnia kulisy negocjacji

- Ja w swoim życiu i w swej działalności politycznej widziałem różne historie - powiedział minister pytany o możliwość rozpadu koalicji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Szef PSL, wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że rozmawiał dziś z premierem Donaldem Tuskiem o poszukiwaniu kompromisowego rozwiązania w sprawie reformy emerytalnej. Do rozmowy doszło przy okazji wizyty ukraińskiego szefa rządu.

Pawlak wieczorem w Polsat News pytany, czy rozpoczęły się już ponowne konsultacje między PO a PSL dotyczące zmian w systemie emerytalnym, odparł, że _ trwają one nieustannie _.

_ - Dziś była wizyta premiera Ukrainy pana Azarowa i dyskusje dotyczące z jednej strony współpracy, (...) rozstrzygnięcia związane z przygotowaniami do Euro 2012 i oczywiście też ten element w rozmowie się pojawił dotyczący emerytur. To nie jest tak, że nawet gorąca temperatura dyskusji utrudnia komunikowanie i pan premier Tusk też w tej rozmowie nie pomijał tego tematu _ - powiedział Pawlak.

Jak dodał, z Tuskiem rozmawiał także o tym, by _ poszukiwać rozwiązania, które będzie rozwiązaniem przekonującym i kompromisowym, takim, które będzie zachowywało tę swobodę wyboru dla ludzi _. _ To jest bardzo ważne, by Polaków zachęcać do systemu, a nie zmuszać _ - podkreślił.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/tylko;pawlak;i;rostowski;nie;boja;sie;mowic;prawdy,183,0,1029047.html) *Tylko Pawlak i Rostowski nie boją się mówić prawdy * Andrzej Zwoliński zdradza, co łączy szefa PSL i ministra finansów.

Pawlak mówił, że _ w wielu życiowych sytuacjach _ powinna być otwarta możliwość skorzystania z emerytury częściowej przed uzyskaniem wieku emerytalnego. Podkreślił też, że _ nie może być tak, że matki, które zaangażowały się w wychowanie dzieci, będą dyskryminowane przez system emerytalny _.

Szef PSL zaznaczył, że propozycje Ludowców zmierzają do tego, by stworzyć rozwiązania _ całościowe _. _ - I to nie jest tylko dyskusja między partiami koalicyjnymi. Bardzo dobrze, że pan premier uzyskał też to wsparcie zarządu PO, by rozmawiać z innymi ugrupowaniami. Tam są też poważni ludzie, eksperci, politycy z doświadczeniem, którzy mogą wnieść do tej dyskusji wiele cennych uwag _ - ocenił.

Pytany, czy koalicja PO-PSL przetrwa bez względu na to, jak trudne będą rozmowy o reformie emerytalnej i na jakie ustępstwa jedna i druga strona będzie musiała pójść, odparł: _ Są różne scenariusze, trzeba zwrócić uwagę, że to nie jest sprawa tylko politycznych rozmów, to są decyzje cywilizacyjne _.

Dopytywany, czy koalicja przetrwa, czy jest możliwe, że się rozpadnie, stwierdził: _ Możliwe są różne scenariusze. Ja w swoim życiu i w swej działalności politycznej widziałem różne historie _.

_ - Trzeba z dobrą wolą i z największą starannością wykonywać swe obowiązki i tak to robią wszyscy przedstawiciele PSL w rządzie, samorządzie i instytucjach publicznych, nie zwracając uwagi, czy scenariusz będzie lepszy, czy trudniejszy, trzeba robić swoje porządnie _ - powiedział.

Czytaj więcej na temat reformy emerytalnej w Money.pl
Dzięki nim nie podzieliliśmy losu Grecji Ludowcy znowu uratują Polskę? Tak uważa Waldemar Pawlak.
O czym rozmawiali Tusk z Pawlakiem? Koalicjanci spotkali się przy okazji wizyty premiera Ukrainy.
Tusk demaskuje Polską Partię Protestującą Szef rządu podkreślił, że rząd nie odstąpi od podniesienia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67 lat.
Tagi: wydłużenie wieku emerytalnego, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz