Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podręczniki na razie nie stanieją

0
Podziel się:

Minimum 300 złotych muszą w tym roku wydać rodzice na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Lwia część tej sumy to podręczniki. Rząd zapowiadał obniżkę ich cen, na którą na razie się jednak nie zanosi.

Podręczniki na razie nie stanieją

Minimum 300 złotych muszą w tym roku wydać rodzice na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka. Lwia część tej sumy to podręczniki. W zeszłym roku Ministerstwo Edukacji zapowiadało, że książki będą tańsze, ale z zapowiedzi nic nie wyszło.

Pół roku temu ówczesny PiS-owski wiceminister Jarosław Zieliński podpisał nawet umowę z wydawcami podręczników. "Ale nigdy nie weszła ona w życie" - mówi Zieliński.

Krótko po objęciu fotela ministra edukacji umowę z wydawcami zerwał Zieliński: Podręczniki mogłyby być tańszeRoman Giertych. Jego zastępca Mirosław Orzechowski tłumaczy, że dokument zawierał błędy. W dodatku wymagał jeszcze zmiany ustawy o systemie oświaty, co oznacza, że resort i tak nie zdążyłby ze zmianami przed 1 września.

Zamiast porozumienia z wydawcami, ministerstwo zapowiedziało nowy program - "Tani Podręcznik". Tyle, że wejdzie on w życie dopiero za rok. Pomysł zakłada, że resort wybierze po trzy książki z danego przedmiotu i dofinansuje zakup szkołom.

Od kilku lat najuboższe rodziny mogą korzystać z innego rządowego programu - "Wyprawka szkolna". W tym roku komplet podręczników otrzyma według szacunków Ministerstwa Edukacji 91 tysięcy pierwszaków.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)