Notowania

Podwyżki dla mundurowych. Najwięcej dostaną policjanci liniowi

Proporcjonalnie najwyższe podwyżki dostaną policjanci liniowi, bo to ich praca jest najtrudniejsza - zapowiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że najpewniej w przyszłym tygodniu zostanie podpisane rozporządzenie w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Topolski)

[aktualizacja 19:12]

Błaszczak powiedział na otwarciu nowej komendy powiatowej policji w Krakowie, że policja musi być profesjonalna, skuteczna i powinna mieć warunki do tego, by skutecznie stać na straży bezpieczeństwa obywateli. Przypomniał, że projekt modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 składa się z trzech komponentów, które mają finansować inwestycje w infrastrukturę, sprzęt i ludzi. Wzrost wynagrodzeń ma dotyczyć policjantów, strażaków, pograniczników i BOR.

Błaszczak dodał, że resort jest już po konsultacjach ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek.

- Chciałbym podkreślić, że te podwyżki będą proporcjonalnie wyższe dla policjantów liniowych, którzy są zaszeregowani między drugą a piątą grupą zaszeregowania. Dlatego że doceniamy tę służbę, która jest najtrudniejsza, w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Szczególnie zależy nam na pracy dzielnicowych - powiedział minister.

To bardzo dobre rozwiązanie - tak informację, że podwyżki dla funkcjonariuszy będą proporcjonalnie wyższe dla policjantów liniowych, ocenił szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Jak wyjaśnił, policjanci linowi to funkcjonariusze służb patrolowych, dzielnicowi, policjanci kryminalni, policjanci ruchu drogowego. - To oni zawsze przyjmują ten pierwszy strzał; to funkcjonariusze, których spotykamy na ulicach - powiedział Jankowski.

Przypomniał, że propozycja związków dotyczyła tego, aby policjanci zaszeregowani między grupą drugą i piątą otrzymali ok. 270 zł podwyżki, a reszta - czyli funkcjonariusze zatrudnieni na etatach specjalistów - po ok. 218 zł.

Błaszczak otworzył w Krakowie nową Komendę Powiatową Policji przy ul. Łokietka. Poprzednie budynki pochodziły z lat 70. i ze względu na stan techniczny przestały spełniać wymogi stawiane obiektom służbowym policji. Nowa komenda to ponad 3 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Pełni w niej służbę prawie 130 policjantów, w tym 50 dzielnicowych, i 31 pracowników cywilnych.

Tagi: podwyżki dla mundurowych, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-02-2017

stanleyObłaskawieni " liniowi " , czyli ci , którzy będą tłukli protestujących ( niebawem ) , dostają co parę miesięcy jakieś podwyżki po to , aby … Czytaj całość

02-02-2017

pawelpaństwo policyjne...

02-02-2017

Twoje ??Przecież ci mundurowi zostaną uznani za zdrajców przy następnym rządzie albo za parę lat to poco im podwyżka żeby potem odebrać ?

Rozwiń komentarze (106)