Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W handlu szykują się podwyżki. Rąk do pracy dramatycznie brakuje

22
Podziel się

Informacje o poszukiwaniu osób do pracy można znaleźć w zasadzie w każdym sklepie.

W handlu szykują się podwyżki. Rąk do pracy dramatycznie brakuje
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER)
bEpGrBat

Sieci handlowe płacą pracownikom coraz więcej. Mimo to ciągle czeka kilkadziesiąt tysięcy wolnych miejsc pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Informacje o poszukiwaniu osób do pracy można znaleźć w zasadzie w każdym sklepie. - W branży brakuje 75 tys. pracowników" - szacuje Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ "Solidarność". "Sklepy sprowadzają Ukraińców, pracowników tymczasowych, więźniów, ale to wciąż za mało - mówi.

Ratunkiem mogą być wyższe wynagrodzenia. Sieci, które niegdyś szeregowym pracownikom proponowały płacę minimalną, teraz nawet na starcie oferują więcej, uwzględniając nawet jej wzrost od stycznia 2017 r. do 2 tys. zł.

bEpGrBav

- Sieci z kapitałem zagranicznym stale podnoszą płace, które są u nich 20 proc. wyższe niż w handlu tradycyjnym - mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Czy podwyżki płac przełożą się na wzrost cen na półkach? Zdaniem ekspertów to mało prawdopodobne, bo konkurencja pomiędzy sieciami jest duża, a ich obroty systematycznie rosną, a więc - mimo niewielkich marż - wyższe są także zyski.

oprac.: Katarzyna Kalus

bEpGrBaW
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
wrrrrr
5 lata temu
jakby chcieli zatrudniac to by zatrudniali ale po co jak wola osoby z 20 letnim stazem zamiastlodego pczyuczyc staram sie o prace na miejscu ale nie dadza bo wykształcenie albo doswiadczenie albo jeszcze co innego wymyslaja
Kasia
5 lata temu
W marketach przyzwyczaili sie ze pracownik to niewolnik
Win7
5 lata temu
Moja żona robi w mięsnym ton się naprzezuca a wypłata 1400 zł właściciel ma ponad 60 sklepów żadnych bonów na święta gdzie fundusz pracowniczy zgodnie z naszym kp powinien płacić ponad 2tys netto obroty są duże wieczne kolejki Pan H. Ammnnowicz
bEpGrBaX
Daniel
5 lata temu
To kogo oni chcą zwalniać po wprowadzeniu wolnych niedziel?
Rafał
5 lata temu
Bi1 w Białymstoku czeka na pracowników i nie podnosi żadnych pensji ...a kolejki coraz dłuższe 😀
...
Następna strona