Notowania

służby mundurowe
18.01.2012 14:27

Podwyżki dla mundurowych? Chcą, ale nie mogą

- Nie możemy niczego obiecać na 100 procent - mówi szef MSW Jacek Cichocki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

*Związkowcy straży granicznej i straży pożarnej usłyszeli od szefa MSW Jacka Cichockiego, że w tym roku nie ma szans na 300-złotowe podwyżki dla tych grup zawodowych. Podwyżki takie mają już obiecane policjanci i żołnierze, z czym nie zgadzają się pozostałe służby mundurowe. *

Jacek Cichocki zapewnił, że jest wola polityczna od premiera, aby wszystkie służby mundurowe otrzymały podwyżkę wynoszącą 300 złotych w przyszłym roku. Minister zastrzegł, że jeśli pod koniec roku w budżecie zostałyby pieniądze przewidziane na usuwanie skutków ewentualnych klęsk żywiołowych, wówczas możliwe jest przekazanie pewnych środków właśnie służbom mundurowym. Sam szef MSW nazwał to _ miękką deklaracją _. _ - Nie możemy w tej chwili tego obiecać na 100 procent _ - podkreślił Jacek Cichocki.

Tymczasem zarobki na najniższych, a zarazem najliczniej reprezentowanych stanowiskach we wszystkich służbach mundurowych są niższe niż średnia krajowa. Widać jednak sporą różnicę pomiędzy dochodami najlepiej wynagradzanej grupy, jaką są żołnierze, a pensjami funkcjonariuszy pozostałych służb.

Źródło: Money.pl, na podstawie danych Sedlak&Sedlak

  • Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Polsce. Dane GUS za październik 2011

Przedstawiciele federacji związków służb mundurowych spotkają się po południu, by uzgodnić dalsze działania w związku z protestem przeciwko podniesieniu w tym roku pensji o 300 złotych tylko żołnierzom i policjantom.

Czytaj więcej o protestach mundurowych w Money.pl
Tyle naprawdę zarabia się w mundurówkach. Słusznie protestują? Już teraz w straży pożarnej, straży granicznej i służbie więziennej mają niższe pensje niż w policji i wojsku.
Mundurowi idą na urzędy. Czego żądają? Funkcjonariusze służb mundurowych będą pikietować w południe urzędy wojewódzkie w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.
Strajk na Okęciu. Sprawdź, czy polecisz Kontrola bezpieczeństwa odbywa się bez zakłóceń i jak na razie kolejki nie są dłuższe niż zazwyczaj.
Tagi: służby mundurowe, mundurowi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz