Notowania

podwyżki dla służb
15.11.2012 07:09

Podwyżki dla mundurowych. Dostaną nawet 300 złotych więcej

Rząd znalazł po 300 złotych więcej na wypłaty. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Od dziś mundurowi dostaną wyższe pensje. 300 złotych brutto więcej do wypłaty mają teraz nie tylko policjanci, ale także inni funkcjonariusze. Resort spraw wewnętrznych znalazł na ten cel ponad 76 milionów złotych z rezerwy budżetowej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak przypomina, że w lipcu 300 - złotową podwyżkę dostali policjanci. Teraz z wyrównaniem za październik otrzymają ją także strażacy, funkcjonariusze BOR-u, strażnicy graniczni czy więzienni:

- _ Była zapowiedź ministra, że jeżeli ten rok będzie dla nas oszczędny, będzie rokiem, gdzie mamy do czynienia z podtopieniami czy powodziami, to uda się znaleźć pieniądze, które będzie można przeznaczyć na wypłatę podwyżek. Rzeczywiście ten rok był dla nas łaskawy - _ podkreśla Małgorzata Woźniak.

MSW zapewnia, że w następnym roku podwyżka zostanie utrzymana. Na taki zapis w nowym budżecie zgodził się minister finansów. Wcześniej mundurowi protestowali przeciwko nierównemu traktowaniu różnych służb. Domagali się, żeby w tym samym czasie podwyżkę dostali wszyscy mundurowi. Resort tłumaczył się wtedy niedoborami w budżecie.

Czytaj więcej w Money.pl
Blisko 50 tysięcy dostanie teraz podwyżki Funkcjonariusze BOR, strażacy i pogranicznicy otrzymają po 300 zł podwyżki brutto z wyrównaniem za październik.
Podwyżki dla mundurowych. Oto, ile dostaną MSW przesłało Radzie Ministrów projekty rozporządzeń, które umożliwią przyznanie strażakom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i BOR po 300 zł podwyżki.
Policja dostanie więcej pieniędzy. Pójdą na... Dodatkowe dofinansowanie sięgnie 14 mln złotych. MSW ujawniło, na co przeznaczy całą kwotę.
Tagi: podwyżki dla służb, podwyżki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz