Notowania

euro
28.08.2009 14:35

Polacy boją się wprowadzenia euro

Ponad połowa z nas uważa, że euro źle wpłynie na budżety naszych domów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mniej niż jedna trzecia Polaków uważa, że przyjęcie euro może być czymś dobrym - pisze TNS OBOP

Według TNS OBOP, mniej niż jedna trzecia Polaków uważa, że przyjęcie euro byłoby czymś dobrym, a ponad jedna trzecia, że czymś złym. 24 proc. Polaków jest za przyjęciem euro przed 2012 r.

_ - Trzech na dziesięciu Polaków (29 proc.) jest zdania, że przyjęcie przez Polskę wspólnej waluty europejskiej byłoby, ogólnie rzecz biorąc, czymś dobrym. Nieco więcej, bo 36 proc. badanych, wyraża opinię przeciwną. Co czwarty ankietowany (26 proc.) uważa, że wprowadzenie euro nie byłoby ani dobre, ani złe, zaś 9 proc. respondentów nie ma w tej kwestii sprecyzowanego zdania _ - napisano w raporcie.

Z badań TNB OBOP wynika, że ponad połowa Polaków (56 proc.) uważa, że przyjęcie przez Polskę euro wpłynie niekorzystnie na sytuację ich gospodarstwa domowego.

_ - Takich obaw nie podziela 15 proc. badanych, którzy po wprowadzeniu waluty wspólnotowej spodziewają się poprawy swoich warunków, ani 16 proc. respondentów nieoczekujących z tego tytułu żadnej zmiany. Co ósmy ankietowany (13 proc.) wstrzymał się w tej kwestii od jednoznacznej odpowiedzi _ - napisano.

Zdaniem TNS OBOP, opinie na temat wpływu przyjęcia waluty europejskiej na polską gospodarkę są wśród Polaków równomiernie rozłożone.

_ - 38 proc. badanych uważa, że będzie to wpływ pozytywny, 35 proc. - że negatywny. Co dziesiąty ankietowany (10 proc.) twierdzi, iż wprowadzenie euro nie będzie miało skutków dla polskiej sytuacji gospodarczej, 17 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat _ - napisano w raporcie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Polacy podzieleni w sprawie euro ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/polacy%3Bpodzieleni%3Bw%3Bsprawie%3Beuro,208,0,422608.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: euro, polacy, strach, przyjęcie, tns, obop, badania, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz