Notowania

Przejdź na
święta
23.12.2008 06:30

Polacy chcą wolnego w Wigilię

Aż 84 procent z nas woli iść do pracy 1 maja, zamiast 24 grudnia. Ekonomiści mówią: nie stać nas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MK Media Productions)

Większość Polaków pragnie cały 24 grudnia spędzić z rodziną - wynika z sondażu _ Rzeczpospolitej _. W zamian za wolną Wigilię chętnie zrezygnujemy z wolnego 1 maja.

W badaniu Gfk Polonia 84 procent badanych stwierdziło, że Wigilia powinna być wolna od pracy. Przeciwnych było 15 procent. _ _

_ Rzeczpospolita _ podkreśla, że dla wielu z nas 24 grudnia jest najważniejszym dniem w roku. Jesteśmy w stanie przejechać cały kraj, by spędzić ten czas z rodziną. Sondaż pokazuje, że Polacy chcieliby ten dzień spędzić z bliskimi, a nie w pracy.

Raport Money.pl
*Kryzys straszy, ale święta ważniejsze * Co trzeci internauta Money.pl ograniczy świąteczne wydatki. Jednocześnie przybędzie osób, które kupią prezenty za ponad tysiąc złotych. zobacz raport Money.pl

Tymczasem według ekonomistów, nie stać nas na kolejny dzień wolny. W zamian za wolną Wigilię, respondenci stwierdzili, że chętnie zrezygnowaliby z innego święta. Ponad połowa badanych wskazała, że mogła by pracować 1 maja. 12 procent wskazała 3 maja, 13 procent mogłoby iść do pracy 11 listopada.

Socjolodzy są zdania, że wyjątkowa atmosfera tego dnia polega właśnie na kontraście. Wieczorny posiłek jest rodzajem _ pomostu _, który wprowadza nas w święta.

Sondaż dla _ Rzeczpospolitej _ przeprowadzono na grupie 500 osób.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ 20 miliardów Polacy położą pod choinką ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/20;miliardow;polacy;poloza;pod;choinka,43,0,406571.html )
* [ Polacy nie będą oszczędzać na świętach ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;nie;beda;oszczedzac;na;swietach,66,0,405570.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: święta, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz