Notowania

rząd
10.07.2009 13:05

Polacy oceniają rząd: Nie wie jak ratować budżet

Ponad połowa Polaków spodziewa się, że podatki pójdą w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*66 proc. badanych uważa, że rząd nie wie jak sobie radzić z sytuacją, gdy brakuje pieniędzy w budżecie państwa. 74 proc. ankietowanych uważa, że rząd powinien ograniczyć niektóre wydatki państwa. *

Jednocześnie 56 proc. uważa, że rząd w pierwszej kolejności podniesie podatki - wynika z raportu TNS OBOP._ - 28 proc. badanych sądzi, że rząd wie, jak sobie z tą sytuacja poradzić _ - napisano w raporcie.

_ - Mało kto chce, by rząd radził sobie z brakiem pieniędzy przez podniesienie podatków - od dochodów indywidualnych (3 proc.) i od towarów i usług (6 proc.). Przygniatająca większość (74 proc.) jest za ograniczeniem niektórych wydatków państwa, 13 proc. sprzedałoby państwowe przedsiębiorstwa, a 7 proc. - banki _ - napisano.

Jednak zdaniem badanych rząd w pierwszej kolejności podniesie podatki - od indywidualnych dochodów (32 proc.) i od towarów i usług (24 proc.).

_ - Gdy spytano, kiedy - zdaniem badanych - Polska wyjdzie z obecnych kłopotów budżetowych, to 7 proc. odpowiedziało, że w ciągu dwu najbliższych lat, 28 proc. - że w ciągu najbliższych 5 lat, a zdaniem 54 proc. stanie się to jeszcze później _ - napisano w raporcie.

Badanie przeprowadzono w dniach 2-5 lipca
na reprezentatywnej próbie losowej 1000 osób.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz