Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy przejmują węgierskie firmy

0
Podziel się:

Grupa Maspex Wadowice, producent m.in. soków Kubuś i Tymbark, kupiła węgierską spółkę Plusssz Vitamin Kft. Wartość transakcji nie została ujawniona.

bEsjKOMl

Jak podkreśliła Liszka dzięki transakcji wadowicka firma stała się właścicielem marki Plusssz, która jest jednym z liderów na węgierskim rynku musujących preparatów witaminowych oraz drugą marką na rynku pozaaptecznym preparatów witaminowych w Polsce. Do tej pory Maspex był jedynie dystrybutorem tego produktu na rynku polskim.

Firma Plusssz Vitamin Kft. powstała w 1989 roku. Na rynku polskim jej produkty są dostępne od 1994 roku.

Na Węgrzech Maspex działa od 12 lat. Od 1999 roku, za pośrednictwem swojej spółki zależnej, prowadzi tam działalność marketingową, logistyczną i handlową, a dzięki ubiegłorocznej transakcji – zakupowi udziałów firmy spożywczej Olympos – również i produkcyjną.

bEsjKOMn

Zakup Plusssza jest dziesiątą akwizycją Maspeksu, w tym czwartą za granicą. W ubiegłym roku firma przejęła czeskiego producenta soków Walmark oraz węgierskiego Olymposa.

Grupa Maspex Wadowice jest największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (cappuccino, kakao, śmietanki do kawy, herbatki rozpuszczalne) oraz liderem w rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji oraz wiodącym producentem na Węgrzech.

Przychody grupy ze sprzedaży w zeszłym roku osiągnęły 1,5 mld zł. Obecnie w jej skład wchodzi osiem polskich i osiem zagranicznych spółek, m.in. Tymbark, Ekoland, Lubella. Firma zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników.

bEsjKOMO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(0)